Зі словом правди

Головний капелан НГУ прот. Іван Михайлишин з духовною місією відбув на Донбас

 

Головний капелан Національної гвардії України прот. Іван Михайлишин з духовною місією разом зі старшими чинами НГУ та головним капелан ЗС Латвійської Республіки Елмарсом Плявіншом відбув на Донбас. Цього разу з молитвами військового священика на схід України попрямувала гуманітарна допомога від волонтерських організацій Латвійської Республіки та Швеції. Закордонним друзями було зібрано для потреб мешканців українського Донбасу 12 тон гуманітарного вантажу: текстиль, одяг, продукти харчування, іграшки.

Міжнародний гуманітарний вантаж Нацгвардія доставила в Луганську область. Підрозділи Нацгвардії у складі Об’єднаних сил доставили до Луганської області вже 7-й за останні два роки міжнародний вантаж із гуманітарним майном для цивільного населення Донбасу.

Для передачі та розподілу міжнародної допомоги прибула поважна латвійська делегація на чолі з Повноважним та Надзвичайним послом Латвійської Республіки в України Юрісом Пойкасом та координаційна група Національної гвардії України на чолі із заступником командувача НГУ по роботі з особовим складом генерал-лейтенантом Ярославом Сподарем.

Міжнародний гуманітарний конвой на гвардійських автомобілях 4 червня прибув до міста Сєверодонецьк, Луганської області. З нагоди його прибуття в приміщенні Луганської обласної військово-цивільної адміністрації відбулася робоча зустріч делегації із виконуючим обов’язки, заступником голови обласної державної адміністрації Луганської області Юрієм Клименко.

Сторони обговорили гуманітарну складову двосторонньої співпраці. Зокрема, Юрій Клименко наголосив на важливості міжнародної допомоги місцевим мешканцям Луганщини, які постраждали в результаті обстрілів мирних населених пунктів.

«Сьогодні до нас завітали представники Латвії і надали мешканцям Луганської області гуманітарну допомогу. Для нас сьогодні дуже важлива підтримка і допомога від країн-членів Європейського Союзу в нинішній складній для нас ситуації», - сказав Юрій Клименко.

Він зазначив, що міжнародний гуманітарний конвой направиться з Сєверодонецька в населені пункти уздовж лінії розмежування в Луганській області. Кінцевий пункт прибуття - Станиця Луганська, де вантаж буде розподілений по дитячих будинках і серед мешканців, які найбільше постраждали від обстрілів.

 «Ми дуже добре розуміємо ситуацію в Україні і, зокрема, на Луганщині і дуже раді вам допомогти. Я вважаю, що це не тільки гуманітарна допомога, але це також акт політичної підтримки. Ми дуже вдячні Швеції, яка теж допомагала в організації цього гуманітарного вантажу. Ми будемо продовжувати допомагати Україні», - наголосив посол Латвії в Україні Юріс Пойкас.

У свою чергу генерал-лейтенант Ярослав Сподар відмітив, що захист і підтримка мирного населення - це справа усіх військових формувань та правоохоронних органів, які знаходять в районі проведення Операції Об’єднаних сил.

«У питаннях військово-цивільного співробітництва Національна гвардія України, як і всі приділяє особливу увагу забезпеченню цивільного населення. Хочу запевнити, що Національна гвардія України і надалі буде робити все можливе, щоб забезпечити мирне населення і довозити цей гуманітарний вантаж у самі небезпечні райони і населені пункти не тільки Луганської, а й Донецької області», - запевнив заступник командувача НГУ по роботі з особовим складом.

Капелан прот. Іван Михайлишин звершив для військових Божественну літургію та поспілкувався про наболіле. У своїй сторінці у facebook капелан похвалився приємною несподіванкою далеко від дому:

«ВІТАННЯ ТРОЄЩИНІ З ЛУГАНЩИНИ!Я ще раз в житті переконався у дієвості Промислу Божого над кожною людиною. Адже як пояснити нашу зустріч далеко від рідної домівки.

Сьогодні на Луганщині зустрились Начальник і духівник-капелан Деснянського РВК міста Києва. Кожен з нас тут виконує своє служіння, до якого нас покликав Господь. І ми тут для того, щоб наші дружини і діти, шановні деснянці і кияни спали спокійно. 

Ми передамо всім вам найщиріші вітання! Ми вас всіх любимо і тому ми зараз ту! Ми також прагнемо миру і спокійного життя, але у вільній, незалежній і квітучій Україні! Слава Господу Богу за все! Слава Україні!»

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами НГУ

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації