Жнива скорботи

25 листопада відзначають 85-ту річницю Голодомору в Україні 1932-1933 років. У Києві на території національного музею "Меморіал жертв Голодомору" відбулися загальнонаціональні поминальні заходи.

Розпочалися заходи панахидою за жертвами голодомору-геноциду українського народу, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні Патріаршого намісника, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, керуючого справами Київської Патріархії архієпископа Вишгородського Агапіта та столичного духовенства. За Панахидою також молилися: Предстоятель Української Греко-католицької церкви Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), архієпископ Вірменської Апостольської Церкви в Україні Григоріс Буніатян, духовенство Української Автокефальної Православної Церкви та Римо-Католицької Церкви. Від імені усіх військових священиків України на поминанні разом з Предстоятелем молився Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник.

Участь у скорботних заходах узяв Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, державні та громадські діячі, військовослужбовці, представники дипломатичного корпусу, глави релігійних організацій, представники громадськості, свідки голодомору-геноциду 1932-33 років та тисячі киян.

Глава Української держави підкреслив, що «головний мотив організації Голодомору полягав у тому, що українці - другий за чисельністю народ колишнього Союзу - мали величезний культурно-історичний спадок, власні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби».

«Широкі кола українських інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики Москви. Тому режим й поставив за мету ліквідувати українців як націю, яка рано чи пізно поставить питання про незалежність», - сказав Петро Порошенко та додав, що «селян вбивали голодом, а інтелігенцію – кулями».

Президент звернувся до українців в усьому світі з проханням запалити сьогодні свічку в пам’ять не лише жертв Голодомору, але й «розстріляного Відродження».

Сьогодні по всій Україні було приспущено державні прапори  та обмежено проведення розважальних заходів.

У Черкасах Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) також помолився за жертвами Голодоморів в Україні разом з керівниками області та громадськістю. Жителі міста також прийшли сюди зі свічками та квітами в руках – згадати те лихоліття з єдиною метою – аби воно ніколи не повернулося.

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щороку у четверту суботу листопада з 1998 року. У цей день вшановується пам'ять жертв голодоморів на території України 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Внаслідок Голодомору загинуло понад 7 мільйонів осіб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату