ЖИВ НЕБОМ

У Вінниці згадали загиблого героя-льотчика на його могилі 

 

6 червня у селі Пирогове на Вінничині вшанували пам’ять загиблого екіпажу Героя України полковника Костянтина Могилка, літак якого був збитий 5 років тому над Слов’янськом.

За загиблим героєм та членами його екіпажу панахиду звершив військовий капелан прот. Віктор Чверкун.

Аби вшанувати пам’ять героїчного земляка та його бойових побратимів, до могили Героя приїхали його батьки й син, родичі та близькі, друзі та товариші по службі, а також представники Командування Повітряних Сил та військовослужбовці Вінницького гарнізону.

Під час мітингу-реквієму літак Ан-30Б ескадрильї «Блакитна стежа» – точно такий, на якому літав і загинув екіпаж – зробив почесний проліт над могилою Героя та людьми, які зібралися, вшановуючи його пам’ять. Трохи пізніше там само пройшла пара літаків Ан-26 місцевої бригади транспортної авіації, віддаючи шану загиблому побратиму.

П’ять років минуло відтоді, як російські найманці з переносного зенітно-ракетного комплексу збили літак Ан-30Б, що виконував спостережний політ у небі над Слов’янськом. Віддавши екіпажу наказ покинути борт літака й стрибати з парашутом, командир екіпажу, командир транспортної авіаційної ескадрильї «Блакитина стежа» 15-ї бригади транспортної авіації льотчик 1-го класу підполковник Костянтин Могилко відтягнув палаючий літак від житлових кварталів міста й ціною власного життя врятував від загибелі цивільне населення. Разом із командиром загинуло ще четверо з восьми членів екіпажу – підполковник Сергій Камінський, майор Павло Дришлюк, старший прапорщик Олексій Потапенко та прапорщик Володимир Момот.

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами orthodox.vinnica.ua

Пропоновані новини

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»