Жертви нацизму

Хмельничани вшанували пам’ять в’язнів концтаборів

 

У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів сотні хмельничан вшанували пам’ять мільйонів чоловіків, жінок і дітей країн поневоленої Європи, закатованих у гітлерівських «фабриках смерті», повідомляє сайт Хмельницької єпархії УПЦ КП.

Жалобні заходи відбулися на території Хмельницької 19-ї ракетної бригади.

Покласти квіти до братської могили в’язнів колишнього Раківського концтабору “Шталаг-355” прийшли представники влади, ветерани, військовослужбовці, учнівська молодь, громадськість.

Поминальну молитву за загиблими звершив військовий священик частини А4239 ієрей Артем Капиця.

Учасники заходу відвідали музей 19-ї ракетної бригади, в якому розміщено експозицію, присвячену Раківському концтабору «Шталаг-355».

Лише у місті Проскурові за роки окупації було закатовано і розстріляно понад 81 тисячу осіб, у тому числі майже 65 тисяч військовополонених у концтаборі Ракового. Окрім “Шталагу-355” в окупованому місті була розгорнута ціла мережа фільтраційних та трудових таборів. Діяв вербувальний пункт, з якого на примусові роботи до Німеччини були вивезені понад 1300 молодих проскурівчан. Єврейські квартали міста були оточені в гетто, майже всі жителі якого (понад 9 тисяч чоловік) були розстріляні у жовтні-листопаді 1942 року.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації