ЗГАДАЛИ КІБОРГІВ

20 січня – день пам‘яті захисників Донецького аеропорту

 

20 січня Україна згадує доблесний подвиг захисників Донецького аеропорту. Опівдні в Михайлівському Золотоверхому Соборі Києва відбулася панахида, приурочена до трагічної річниці за загиблими кіборгами Донецького аеропорту та усіма загиблими учасниками бойових дій, які ціною свого життя відстоювали територіальну цілісність та свободу України. 

Помолитися за спокій полеглих прийшли родичі, знайомі героїв і самі "кіборги", які боронили Донецький аеропорт. Панахиду за полеглими військовослужбовцями звершили капелани разом з архімандритом Михайлівської обителі Лаврентієм (Живчиком).

Подібні заходи з вшанування кіборгів відбулися у Дніпрі. "Мені важливо не забути, що це були звичайні люди, одні з нас. Вони мали прізвище свого Роду, вони мали батьків, які народили і виховали їх, і які дали їм імена. Згадайте їх прізвище, Ім'я, по батькові!" - каже капелан Дмитро Поворотний

Довідка:

20 січня в історії України сумна дата. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі. Відважних і незламних захисників аеропорту назвали «кіборгами».

За даними українського незалежного проекту «Книга пам'яті полеглих за Україну», які були оприлюднені в січні 2018 року, підтверджені дані щодо втрат українських військових протягом 242 днів оборони Донецького аеропорту. Україна втратила 100 бійців. Волонтер проекту Герман Шаповаленко підкреслив, що число 100 — не заокруглення, а верифікований перелік. За словами військового експерта Олександра Кривоносова, які були опубліковані 23 січня 2015 року, за весь період перебування українських військових в Донецькому аеропорту загинуло понад 200 осіб, а поранено — понад 500.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО