Заняття з офіцерами НГУ

18 листопада 2015 року на території військової частини 3030 НГУ було проведено заняття з командирами і заступниками начальників вищих навчальних закладів, територіальних управлінь та командирів з’єднань, навчальних військових частин (центрів), військових частин і підрозділів Національної гвардії України по роботі з особовим складом. Тема і її актуальність свідчить сама собою: “Організація роботи військового священика (капелана) в умовах виконання особовим складом військової частини службово-бойових завдань поза межами пункту постійної дислокації.” На цих заняттях, з благословення митрополита Іонна (Яременко) – голови Синодального управління військового духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату, взяв участь протоієрей Іван Михайлишин – священик СУВД і Парафії святого Іоанна Предтечі Деснянського району столиці.

Поважне зібрання привітав Заступник командувача Національної гвардії України (по роботі з особовим складом) генерал-майор Ярослав Богданович Сподар і наголосив особливу увагу на важливості організації роботи військового священика в підрозділах НГУ. А Начальник служби військового духовенства відділу гуманітарного забезпечення управління по роботі з особовим складом Головного управління НГУ полковник Олександр Вікторович Іздебський розповів слухачам алгоритм впровадження служби військового духовенства у НГУ, проблеми і ускладнення. Згідно доповіді полковника, на сьогодні в частинах та підрозділах НГУ проходять службу військовослужбовці, які визнали себе віруючими: 20318 – православні, 781 – греко-католик, 135 римо-католиків, 71 – мусульманин, 6 – протестанти. Для задоволення релігійних потреб військових та членів їх сімей на громадських засадах співпрацюють близько 67 священнослужителів, а близько 30 проводять душпастирську опіку в зоні АТО.

Про організацію духовної опіки серед особового складу поза межами пункту постійної дислокації в польових та інших умовах розповів нацгвардійцям протоієрей Іван Михайлишин – священик Синодального управління військового духовенства і уповноважений від Української Православної Церкви Київського Патріархату за співробітництво з Головним управлінням Національної гвардії України. Отець Іван продемонстрував всім присутнім на зібранні польову капличку (храм) і розповів про практичне звершення Таїнств і обрядів в таких умовах. З особливою увагою присутні розглядали духовний комплект військового капелана, з яким він може відвідувати блокпости та інші віддалені від частини місця і там духовно окормлювати віськовослужбовців. А також показав форму одягу військового священика в каплиці і за її межами, в якій священики в даний час звершують своє служіння в підрозділах, що дислокуються в зоні проведення Антитерористичної операції.

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»