ВШАНУВАННЯ ПРИКОРДОННИКІВ

Президент Петро Порошенко на Черкащині привітав прикордонників з професійним святом

 

Президент України Петро Порошенко відвідав Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота та привітав прикордонників із професійним святом.

В урочистостях брав участь Голова Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України митрополит Іоан (Яременко). Архіпастир у співслужінні капеланів освятив Пам’ятник прикордонникам всіх поколінь, що був відкритий в навчальному закладі та висловив співчуття родинам загиблих. Також митрополит Іоан привітав прикордонників із професійним святом та побажав воїнам Божого благословіння на служіння Батьківщині. Про це повідомила Черкаська єпархія Православної Церкви України.

Президент України присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» генерал-майору Ігорю Момоту посмертно. Петро Порошенко вручив нагороду Героя його доньці Марії Момот. Також Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України вручив державні нагороди та присвоїв військові звання військовослужбовцям та співробітникам Державної прикордонної служби України.

«Днями Україна відзначила День прикордонника. Ця дата у календарі нагадує нам про історичні джерела Державної прикордонної служби, про події ХХ століття. Керівники УНР розуміли важливість закриття кордону з Росією і створення кордонної охорони для захисту молодої української держави», - зазначив Президент.

«Підрозділам Державної прикордонної служби випало першими прийняти удар російської агресії на найслабше захищених його ділянках. Героям-прикордонникам довелося вступити у бій у дуже важких умовах. Так трапилося тому, що питання належного облаштування українсько-російського кордону, створення ефективної системи його охорони і оборони перебувало на периферії уваги українських політиків. Дуже багатьох заспокоїли договори і домовленості з Російською Федерацією. Час показав, що вони не варті паперу, на якому були надруковані», - зауважив Петро Порошенко.

За його словами, за мужність і героїзм, виявлені під час виконання службових обов’язків понад 900 прикордонників відзначені державними нагородами. На жаль, 70 захисників віддали своє життя за свободу і незалежність України. Присутні вшанували пам'ять хвилиною мовчання. Президент також вшанував пам`ять героїв – прикордонників, поклавши квіти до Пам’ятника прикордонникам всіх поколінь, що був відкритий в навчальному закладі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату