Воїн – це стан душі

Армія, з якою ми ввійшли у війну і яку маємо сьогодні, – це різні дійсності. І ці зміни помітні не лише нам, а й світові.

Таку заяву зробив капелан Андрій Зелінський у інтерв'ю для Gazeta.ua.

"Ми розвинулись технічно, з'явились нові види озброєння, але армії українській все ще бракує душі. Душею армії завжди є лідерство. У нас багато є військовослужбовців, лідерів за станому душі, за характером. Я говорю про системи, які дозволяють регенеруватись, формують нові покоління лідерів. Цього нам бракує. Це феномени особистісні, але системно нам це ще потрібно формувати", - розповів він.

За його словами, формування "школи лідерства" - одне із пріоритетних завдань для того, щоб завершити реформування збройних сил.

"Лідер – це той, хто знає, чого хоче, може сформулювати свою мету, бачить свій ресурс, і знає, як з ресурсу досягнути мети. Лідеру довіряють, за ним хочуть іти, бо він своїм прикладом проявляє це. Глобальним трендом є етос воїна. Це цінності, які виходять поза рамки якихось культур чи історичних етапів. Ми говоримо про стан душі", - розповів він.

Андрій Зелінський наголосив, що воїн – це тип характеру, стан душі. Це людина, яка живе заради перемоги і не готова зупинятися перед будь-якими перешкодами, поки перемога не буде досягнута, у будь-якій сфері своєї діяльності.

"Ціннісно-сформованій людині легше здолати війну в собі. Легше повернутись з війни і здолати посттравматичний синдром. Вона знає, чого хоче. І те,що відбувається – для неї має сенс. Коли вона повертається із зони бойових дій – вона повертається цілісною особистістю. Воїн повертається воїном. Навіть у цивільному житті він продовжує боротись за свою мрію, за свою мету, і не втрачає зі своєї пам'яті смаку перемоги", - додав він.

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами gazeta.ua

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО