Візит до Міністерства Оборони

22 квітня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет разом з головою Управління військового духовенства митрополитом Черкаським і Чигиринським Іоаном та першим заступником управління прот. Тарасом Мельником завітав до Міністерства оборони України, де провів зустріч з Міністром оборони України генералом армії України Степаном Полтораком.

Святійший Патріарх Філарет за визначні заслуги нагородив Міністра оборони України Степана Полторака орденом Святого Юрія Переможця.

Під час зустрічі йшлося про поточний стан та перспективи розвитку капеланської служби у Збройних Силах України.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет схвально відгукнувся про здобутки Української армії, її реформування й розвиток.

— Наші військові вже мають історичний та, нажаль, сучасний досвід захисту Батьківщини. Українці вміють воювати. Головне для нас — наш дух та мотивація, — сказав Патріарх та наголосив на важливості роботи капеланів в зоні АТО.

— Робота капеланів в зоні АТО, завжди поруч з військовослужбовцями є надзвичайно потрібною. Часто не вистачає нашим захисникам саме моральної підтримки. І якщо поруч є людина, яка може вислухати та підтримати Божим словом військовослужбовця, це має велике значення, — зазначив Міністр оборони України.

Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що незабаром прийме рішення по створенню відділу, або підрозділу, який буде керувати та управляти роботою та співпрацею з капеланами в Міністерстві оборони, адже їх робота та підтримка для військових є завжди надзвичайно актуальною та важливою.

Патріарх Філарет розповів, що для капеланів, які надають підтримку воїнам в зоні АТО закуповуються автомобілі для більш широкого охоплення особового складу. Також організовуються намети, в яких створюються каплички для військовослужбовців.

— Ми впевнені в нашій перемозі. В нас немає жодного сумніву, що перемога буде наша, тому що правда за нами, — зазначив Святійший Патріарх Філарет.

— Ми робимо правильну справу, Божу справу, ми захищаємо свою землю! Тому з нами точно Бог і Перемога! — наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

В рамках зустрічі керівник вітчизняного оборонного відомства також поінформував Патріарха стосовно ситуації в зоні проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, про мужність українських військових, які сьогодні захищають Батьківщину.

— Ситуація складна, але повністю контрольована. Ми створили міцне угрупування військ, з’явилася нова та модернізована техніка. В тилу в нас тепер є резерв, практично на всіх навчальних центрах та полігонах проходять навчання особового складу. Наші хлопці навчилися воювати та готові дати гідну відсіч окупантам, адекватно реагувати на загрози, — зазначив Міністр оборони України.

Генерал армії України Степан Полторак підкреслив, що в Міністерстві оборони та Збройних Силах проводиться дуже серйозна робота щодо реформування:

— Ми змінюємо програми і підходи в системі управління та людей, які не спроможні оперативно адаптуватися до нових вимог та викликів, які стоять перед Збройними Силами. Окрім цього, ті заходи, які були прийняті Урядом за дорученням Президента України щодо збільшення грошового забезпечення військовослужбовців-контрактників у Збройних Силах України, дали нам можливість підписати контракт станом на сьогодні вже із майже 22 тисячами військовослужбовців. Переважна більшість з них має бойовий досвід та всі вони вмотивовані. Попереду в нас ще величезна робота. В усіх реформах ми орієнтуємося на стандарти, запроваджені в країнах Альянсу.

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації