ВІН БУВ ВЗІРЦЕМ

Пам’яті отця Димитрія Садов’яка (ОНОВЛЕНО)

 

Сьогодні треті роковини відходу у засвіти протоієрея Димитрія Садов’яка – першого керманича Управління духовно-патріотичного виховання у зв‘язках із Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Саме так на зорі існування капеланського служіння в Україні називалося управління, яке зараз носить назву - Синодальне управління військового духовенства, коротко СУВД.

Колектив СУВД згадує приснопам‘ятного отця Димитрія, адже не малі труди були покладені ним для осмислення державою та Церквою необхідності морального та духовного окормлення військових представниками релігійних одиниць. Його стараннями було укладено низку угод з керівниками силових структур про співпрацю у формуванні патріотичних, культурних та духовних цінностей у військовослужбовців. Це надало змогу військовим священикам відвідувати військові частини для звершення молебнів, проведення лекцій духовно-просвітницького характеру та індивідуальних бесід з віруючими військовослужбовцями. 

Протоієрей Садов’як організував при Київській духовній академії богословські курси для офіцерів Міністерства оборони України, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Державної митної служби, Державної прикордонної служби та інших структур. Завдяки цьому протягом кількох років навчання на курсах пройшло понад 150 офіцерів.

Для налагодження міжнародних капеланських стосунків та збагачення досвідом о. Димитрій неодноразово брав участь у семінарах та конференціях у різних куточках планети, від США і аж до Південно-Африканської Республіки.

Згадуючи теплими спогадами спочилого, теперішній Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) каже, що той загубив своє життя практично на передовій, адже саме після відвідин Донбасу отець Садов’як фатально занедужав. 

- Отець Димитрій, наш перший голова, поклав своє життя у гібридній війні. Ми з великою любов’ю і теплом згадуємо його, адже він увійшов в історію нашого управління як його засновник і організатор. І завдяки повазі до нього військових, тепер нам легше йти прокладеною дорогою, - каже митрополит Іоан.  

Зранку у храмі Покрови Пресвятої Богородиці у Солом'янському районі столиці відбулося поминальне богослужіння. Клір та громада парафії згадувала протоієрея Димитрія, який багато років очолював їхню громаду. Помолитися за капелана за богослужінням долучився Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, який свого часу також був кліриком Покровського храму і співслужителем світлої пам’яті о. Димитрія. 

- Отець Димитрій Садов’як був для мене духовним батьком, який виховав мене як священика, - згадує спочилого Перший заступник Голови СУВД прот. Тарс Мельник. - Тому що сьогодні в собі, у своїй поведінці, у ставленні до богослужіння, у ставленні до людей я вбачаю без перебільшення 80 відсотків його впливу та науки. Фактично він був взірцем. Коли з благословення Святійшого Патріарха Філарета я став священиком у храмі на Солом’янці, то це був важкий період, адже тоді відбувалося оновлення храму. І за тринадцять років служіння разом з отцем Димитрієм, бачачи як він піднімав солом’янський храм, це сьогодні мене підштовхує і дає сили піднімати Миколаївський храм на Татарці. Тому що я йду тією самою дорогою, якою йшов він. Важко починати все самому. Легше, коли ти цей шлях пройшов з кимось, під керівництвом сильної вольової людини. Але мабуть найголовніше, - отець Димитрій навчив мене любити військо. Тому що і в сім’ї у мене не було військовослужбовців, і сам я не служив в армії, тому від війська був дуже далекий. Та з легкої руки отця Димитрія я почав постійне спілкування з військовими».

Нагадаємо, упокоївся протоієрей Димитрій Садов’як 23 листопада 2015 р. на 68-му році життя. У першу річницю смерті о. Димитрія громада парафії спорудила на фасаді Покровського храму меморіальну дошку на честь спочилого.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .