В ОСТАННЮ ПУТЬ

В Дніпрі капелан Дмитро Поворотний похоронив воїна 93-ї ОМБр

 

23 березня, на Краснопільському кладовищі попрощалися із Сергієм Валахом, воїном славетної 93-ї ОМБр Холодний Яр.

Сергій Вадимович Валах народився 17 грудня 1984 року. На фронті перебував з весни 2014 року, з першої хвилі мобілізації. Служив старшим солдатом 93-ї окремої механізованої бригади, загинув 20 березня у зоні проведення Операції Об'єднаних сил у Донецькій області внаслідок важких поранень і опіків тіла, яких зазнав під час підриву бойової машини на міні.

"Коли після поховання, на кладовищі, я підійшов до мами Сергія - каже капелан Дмитро Поворотний - а мені завжди важко підходити до мами загиблого воїна (по перше- важко знайти слова, особливо там, де вони зайві, по друге- не люблю формальних слів, а по третє-... спробуйте самі це зробити....), я був готовий почути слова туги і горя, розпачу і докору, але почув:
"Дякую, що розділили з моєю родиною наше горе, для нас це важливо, дякую вам всім!" Вона сказала це щиро і просто, а я був не готовий почути ці слова від жінки, яка ще хвилину тому билася в руках рідних і кричала над ще не засипаною могилою сина, тоді я її мовчки обняв. і заплакав на її плечі".

"Згадалося пекельне літо 2014 та кривава зима 2015, коли майже кожен день ховали загиблих - важкі спогади, але ті слова матері дали силу і розраду- ми знаємо що захищаємо, і матері благословляють своїх синів на це! Помоліться за воїнів, щоб Господь оберігав їх і вони з перемогою повернулися додому. Помоліться за загиблих, щоб Господь оселив їх в місті світлім, місті квітучим, місті спокою. Помоліться за матерів і жінок, щоб Господь дав їм сили пережити розлуку і втрати. Помоліться за Україну, за нас і нашу Перемогу.
Господи, помилуй нас!" - сказав капелан.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації