Офіцерські погони

13 жовтня 2017 в переддень свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України випускники військової кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України отримали з рук Ректора НУБіП погони «молодшого лейтенанта».

Особливість даного урочистого заходу полягає в тому, що серед випускників військової кафедри були присутні два військових священики (капелани) УПЦ Київського Патріархату та 4 студента Київської православної богословської академії.

Два роки тому військові священики (капелани), викладачі Київської православної богословської академії Констянтин Лозінський та Леонтій Нікітенко склавши іспити вступили до військової кафедри НУБіП розуміючи невідворотність розвитку служби військового духовенства та враховуючи досвід капеланів більшості країн-членів НАТО котрі, окрім духовної освіти мають офіцерське звання та розуміють військові статути.

Слідуючи прикладу своїх викладачів 4 студента  Київської православної богословської академії також пройшли навчання на військовій кафедрі, а тому отримавши духовну освіту та сан священика зможуть забезпечувати душпастирську підтримку військовослужбовців у майбутньому, в тому числі перебуваючи на відповідних посадах військових частинах.

Слід зауважити, що військові священики УПЦ Київського Патріархату та студенти Київської православної богословської академії під час навчання не брали до рук зброю та не приймали участь у практичних навчаннях зі стрільби.

До присутніх випускників звернувся Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко) з наступними словами: «Найперше я передаю Благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, привітання з святом Покрови Пресвятої Богородиці, з святом Дня захисника України. Ви вже в статусі молодшого офіцера і на вас є сподівання та надія всього нашого народу. І сьогодні я пропоную всім нам підняти молитву до Пресвятої Владичиці Богородиці».

Після цього митрополит Іоан (Яременко) разом з випускниками кафедри звернувся із спільною молитвою до пресвятої Богородиці.

На сам кінець Голова СУВД нагородив викладачів військової кафедри НУБіП Благословенною Грамотою Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату та зазначив, що йому особливо приємно бачити священиків УПЦ Київського Патріархату і студентів КПБА серед випускників військової кафедри.   

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО