БЕЗ ЦЕРКВИ УКРАЇНА НЕ ВИСТОЇТЬ

В Житомирі капелани зустріли Томос про автокефалію

 

У кафедральному соборі Житомира капелани зустріли Томос про автокефалію. Головний документ Православної Церкви України привіз Святійший Патріарх Філарет та Президент України Петро Порошенко.

Святійший Патріарх очолив подячний молебень за об’єднання православ’я в Україні та надання Томосу. Йому співслужили єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій (Кухарчук) і капелани ПЦУ. 
Військовий священик Володимир Янчук, який був присутній на події, каже, що капелани Житомирської єпархії майже у повному складі зустрічали гостей з Томосом.

- Послухати Святійшого Патріарха і Президента та подякувати їм за об’єднання православ’я в Україні до кафедрального Михайлівського собору прийшло дуже багато людей, так, що багато бажаючих щоб побачити цей важливий документ були змушені чекати своєї черги на подвір’ї храму, - каже капелан Михайло Ільницький.

Президент наголосив, що без єдиної церкви не може бути об’єднаної держави: «Без церкви – це як будувати дім: ти можеш поставити вікна, пофарбувати стіни, але якщо немає духовного фундаменту – цей дім не вистоїть. Тому цей документ (Томос – ред.) – має аж ніяк не менш важливе значення для держави Україна, для українського народу, ніж Акт про проголошення державної незалежності України 1991 року».

«Саме тому я як Президент, держава, влада, не просто мали право, а були зобов’язані зробити все можливе для того, щоб наша держава і наш народ отримали українську церкву», - наголосив Петро Порошенко. Він подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за його молитви і безмежну любов до України і українців, а також першоієрахам які доклали зусилля задля об’єднання православних в одну Церкву.

По завершенню молебню Глава держави встановив лампадку біля пам’ятної стели на честь Героїв Небесної Сотні.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .