У третю річницю

9 січня 2018 року єпископ Коломийський і Косівський Юліан на Алеї Слави міського Коломийського кладовища очолив Панахиду за спокій душі почесного громадянина Коломиї, підполковника Романа Фурика у третю річницю його героїчної загибелі.

Владика порівняв подвиг воїна Романа із безстрашністю перед лицем смерті Святого Великомученика й Архідиякона Степана, пам'ять якого вшановується Церквою саме в цей день. «Любов до Христа зробила Архідиякона Стефана безстрашним перед лицем смерті, як і любов до Батьківщини України зробила безстрашним Романа Фурика» – зазначив Єпископ Юліан. 

«Батьківщина – це не абстрактне поняття. Батьківщина – це погляди рідних людей, які до глибини душі дорогі для тебе, це звуки рідної мови, яка не має за своєю милозвучністю аналогів в цілому світі, це блакить неба, яке може бути такого відтінку і такої краси лише над просторами рідної землі. Для всього цього хочеться жити, прославляти Бога за цей безцінний дар і ради цього не страшно віддати своє життя» – продовжив Владика.

«Ми з покоління в покоління будемо свято берегти в своїй пам’яті подвиг нашого Героя Романа Фурика, як і подвиги десятки сотень українських воїнів, які віддали своє життя заради нас. Вони виконали головну заповідь любові Христа, віддали найцінніше – свої життя, свої безсмертні душі за своїх друзів. Тепер вони з Христом, наступ ворога зупинений, а їхні побратими продовжують боротьбу з агресором, день за днем наближаючи довгоочікувану перемогу і мир».

За поминальним богослужінням молились рідні, друзі та побратими спочилого Героя.

Нагадаємо, що 9 січня 2015 близько 12:30, під час виконання бойового завдання з патрулювання території в районі пішохідного переходу через річку Сіверський Донець на околиці селища Станиця Луганська, підрозділ батальйону НГУ потрапив у засідку, влаштовану незаконним збройним формуванням. Під час двогодинного бойового зіткнення атаку вдалося відбити, але в ході бою загинуло двоє та поранено 14 військовослужбовців. Коли командира взводу поранили, Роман Фурик прийняв командування і не допустив паніки серед молодих бійців, прикривав вогнем відхід побратимів. У бою дістав смертельного поранення кулею снайпера, яка перебила сонну артерію, — помер під час евакуації. У тому ж бою загинув старший солдат резерву Роман Лагно.

13 січня 2015 року провести в останню путь Героя прийшло понад тисячу коломиян. Похований у Коломиї на Алеї Слави. Залишились батьки, молодший брат, дружина Уляна та двоє синів, Віталій і Максим.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Коломийської єпархії

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.