ТОМОС НА ПРИКАРПАТТІ

У Манявському скиті відслужили подячний молебень за утворення Помісної Церкви

 

18 лютого до українського Єрусалима — Манявського скиту привезли Томос про дарування автокефалії Православній Церкві України. На подвір’ї Манявського монастиря зібралося кілька тисяч вірян, священики та військові капелани. З цієї нагоди Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Митрополит Епіфаній разом із намісником монастиря митрополитом Іоасафом (Василиківим), митрополитом Андрієм (Абрамчуком), архиєреями, духовенством та капеланами звершив подячний молебень за утворення в Україні Помісної Православної Церкви.

- Сьогодні ми святкуємо цю духовну нашу перемогу, але під час молебню ми просили Бога, щоб він захистив нашу країну. Ми молимось, щоб Господь в подальшому дарував нам справедливий мир. Бо ми можемо отримати і інший мир, але мир в неволі нам не потрібний. Ми хочемо жити в своїй державі, в якій пануватиме любов, мир і злагода, - сказав Блаженнійший Митрополит Епіфаній, висловивши думку, що саме молитва кожного віруючого у кожному храмі сприяє тому, щоб Господь почув ці молитви. Він також висловив віру, що Бог і надалі буде сприяти і утверджувати нашу єдину і помісну Церкву.

Молилися за перемогу українського війська та дякували Богу і капелани Синодального управління військового духовенства. Зараз їх молитва звучить не тільки в Манявському монастирі, а й в окопах на передовій. Високу оцінку капеланського служіння дав очільник держави - Петро Порошенко. Він також згадав про 320 парафій які приєдналися до ПЦУ.

Після молебню та урочистостей капелани поспілкувалися із Президентом Петром Порошенком та зробили з ним спільне фото, розгорнувши прапор Синодального управління військового духовенства.

- Дуже багато приїхало людей із різних областей, вже не кажучи про Івано-Франківську. Відчувалося загальне піднесення духу і радість, - каже капелан Іван Креховецький.  

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Фото Миколи Лазаренка

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»