СВЯТО МИРОТВОРЦІВ

З Днем українського миротворця!

 

15 липня в Україні святкують День українських миротворців. Дане свято встановила своєю постановою Верховна Рада України від 21 травня 2013 року.

Саме цього дня в 1992 році з миротворчої місії в Боснії почалася участь військовослужбовців з України в операціях з підтримання миру і безпеки, під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО та ЄС. Невдовзі до них приєдналися і правоохоронці, які виконували свої, специфічні функції по наведені законності та порядку на території держав, що потерпали від різного роду військових конфліктів.

У Біблії сказано: "Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться" (Мф 5:9). Святий Григорій Ніський так каже на ці слова Святого Писання: "Отже Блаженні миротворці: бо вони сини Божі назвуться. Хто ж саме? Наслідувачі Божого людинолюбства, що властива Божій діяльності, те саме показують у своєму житті. Податель благ і Господь абсолютно винищує і в ніщо звертає все, що не споріднене з добром і чуже йому, і миротворця возводить у цей образ діяння, щоб він міг виганяти ненависть, припиняти війну, знищувати заздрість, не допускати до битв, винищувати лицемірство, гасити в серці злопам'ятність.

Попри продовження бойових дій на Сході нашої держави, Україна і надалі дотримується міжнародних зобов'язань щодо участі в миротворчих операціях ООН.

Шановні миротворці! Прийміть щирі привітання з Днем українських миротворців. Не кожному випала нагода з гордістю надягнути блакитний шолом та приєднатись до почесної місії по встановленню миру та порядку на Землі.

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі