Свято авіаторів

8 листопада воїни-авіатори 12-ї окремої бригади армійської авіації (в/ч А 3913) м. Новий Калинів Самбірського району Львівської області урочисто відзначили храмове свято та 15-ту річницю відкриття й освячення військової капеланської каплиці на честь святого великомученика Димитрія Солунського.

Святкове Богослужіння звершив військовий священик СУВД Ярослав Фабіровський, настоятель парафії святого рівноапостольного великого князя Володимира УПЦ Київського Патріархату м. Новий Калинів.

Уже п'ятнадцять років воїни-авіатори моляться у своїй каплиці до Бога й до небесного покровителя святого великомученика Димитрія Солунського за себе, своїх рідних, за нашу Україну, яку ревно захищають.

З нагоди цьогорічного ювілею до військової каплиці прибув список «Іверської» чудотворної ікони Божої Матері, яка була написана та освячена для православних християн України на Святій Горі Афон (Греція).

Після звершення чину малого освячення води отець Ярослав окропив усіх присутніх і привітав українських воїнів з храмовим святом, розповів коротку історію про життя й подвиги святого Димитрія Солунського, який постраждав за правду, любов до ближніх і віру Христову близько 306 року. Саме тому воїни звертаються за молитовним заступництвом до святого Димитрія – покровителя військової справи та лицарства, образу мужності у вірі до Бога й у любові до свого народу.

Розповів священик про історію чудотворного образу Божої Матері «Іверської», який належить до найбільш відомих і шанованих у православному світі. Оригінал ікони ніколи не покидав Святу Гору і з кінця IX-го століття зберігається у православному чоловічому монастирі Іверської Божої Матері на Афоні.

До цієї ікони звертаються з молитвами про достаток, захист від хвороб, ворогів, наклепів та темних сил. «Іверська Богородиця» сама назвала себе Великою Заступницею для вірних, коли дивовижним чином потрапила у монастир на Афоні. За велінням самої Богоматері ікона довгий час знаходилась над головним входом в обитель, тому носить ще назву «Воротарниця». Так Цариця Небесна засвідчувала свій захист і турботу над обителлю та Святою Горою.

Після проповіді отець Ярослав вручив одинадцятьом воїнам-авіаторам церковні нагороди – медалі «За жертовність і любов до України» за сумлінне виконання бойових завдань у зоні проведення АТО у надважких умовах ведення війни та виголосив «многоліття» всім воїнам, захисникам України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Дрогобицько-Самбірської єпархії

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».