СВЯТИНІ З КОНСТАНТИНОПОЛЯ

Капелани зустріли частинку Хреста Господнього та мощів святого апостола Андрія Первозванного

 

Напередодні святкування 1031-ї річниці Хрещення Руси-України до столиці України з древнього Константинополя було привезено великі християнські святині: частинку Дерева Хреста Господнього, на якому було розп'ято Господа Ісуса Христа, мощі святого апостола Андрія Первозванного, який за церковним Переданням проповідував на просторах України, та освячена вода з Влахернської Церкви Богородиці. Цінні християнські артефакти разом із благословенням Вселенського Патріарха Варфоломія привезли посли Вселенського престолу. Біля 16-ї по обіді святині прибули до Михайлівського Золотоверхого монастиря. 

Задля участі в урочистих подіях до Києва з’їхалося біля сотні військових капеланів. Сьогодні капелани молитимуться біля святих реліквій, привезених зі Стамбула, а вже завтра візьмуть участь у святкуванні 1031- ї річниці Хрещення Руси-України.

Капелани говорять про особливість цьогорічного святкування, адже це перша велика дата для об’єднаної Православної Церкви України.

-    Сьогодні апостол нашого народу Андрій Первозванний повертається на пагорби, звідки дві тисячі років назад проповідував нашим прабатькам віру Християнську. Знову його ноги стоятимуть на нашій землі. І ми вдруге через століття почуємо голос великого проповідника, що закликатиме нас любити один до одного та спільно жити у мирі Христовому, - говорить Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко).

-    Капелан о. Ігор Семеніхін говорить, що разом з православним народом сьогодні радіє й українська армія:

-    Сьогодні велика радість, думаю, для всього українського православного народу, тому що до нас на Україну привозять мощі святого апостола Андрія Первозванного, одного з дванадцяти апостолів. Також і часточку Древа Христового Животворчого. Звісно ж, що українська спільнота, українська армія переживає велику радість, що 1031-шу річницю ми святкуємо у лоні Вселенської Церкви. 

Святині, привезені зі Стамбула ієрархами Вселенського Патріархату, на території Золотоверхої обителі зустрів Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

У самому Золотоверхому соборі перед частинкою хреста Христового та мощами святого апостола Андрія Первозванного було звершено молебень. Разом з Блаженнійшим Епіфанієм сьогодні молився Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник, капелани, котрі несуть свою місію серед військовослужбовців Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України, Національної поліції. Після чого відбулося Всенічне бдіння. Люди мали змогу доторкнутися до великих християнських артефактів під час богослужіння.

За повідомленням офіційного веб-представництва Православної Церкви України, святині, подаровані Вселенським Патріархом, перебуватимуть у Святій Софії під час урочистої Божественної літургії 28 липня. Згодом український Хресний хід нестиме їх до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

Після святкування святині знову будуть переміщені до кафедрального собору Михайлівського Золотоверхого монастиря і перебуватимуть там до 18 год. 29 липня 2019 року для того, щоб усі охочі мали можливість помолитися перед ними.

Нагадаємо, завтра 28 липня Україна відзначає 1031-у річницю свого Хрещення рівноапостольним князем Володимиром Великим. У столиці відбудуться святкування, серед яких Божественна літургія на території Софії Київської, Хресна хода на Володимирську гірку та молебень біля підніжжя пам’ятника хрестителя України-Руси.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .