Святий козацкього роду

Вшануймо пам'ять святителя Димитрія (Туптала)

 

Сьогодні, 4 жовтня, ми згадуємо пам'ять видатного українського діяча, великого святителя, автора багатьох богословських праць - Димитрія (Туптала).

Народився святий на Київщині у родині козацього сотника Савви Туптала. У сімнадцять років святитель пішов на службу Господу, як і три його сестри, які стали черницями. Що підштовхнуло його зробити цей вибір? Від природи добрий і чутливий, він близько до серця сприйняв сумну долю України, яка задихалася під гнітом польських, литовських та московських панів. Цей період 1657-1687 років увійшов в історію України під назвою Руїни. Хлопець щоденно бачив навколо зруйновані села й міста, кров і сльози, злидні та розруху. Серце його стискалося від болю і горя. Тож вирішив словом Божим боротися проти зла.

Святитель Димитрій написав багато церковних книг, у яких можна знайти корисне зерно для душі.

"Хто має від Бога дар і не користується ним — злодій є. Хто правду говорить, ненавидять того. Хто працював на мамону, на Бога працювати не може" - писав святитель.

Велику шану і любов мав Туптало від простих людей, які слухали його богонатхненні проповіді, що закликали до добра, злагоди й миру, високої моралі. Де б він не перебував, залишав по собі створені школи для бідних, добрі поради й глибоку любов до вірян. Життєві випробування він переносив терпляче і говорив: "Бог на преподобних насилає біди, не караючи, а випробовуючи".

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.