СВІДОМО ДІЯТИ

Капелан запропонував спосіб боротьби з «ватою» в головах українців

 

Після того, як при храмі в колись «червоній» Боярці відкрили історичний клуб, а у недільній школі почали говорити і про історію, у місті успішно пройшла декомунізація. Нині там є вулиці Євгена Коновальця, Січових стрільців, а «червоність» зменшилась в рази.

Про це в ефірі авторської програми Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK розповів військовий капелан Димитрій Присяжний.

ВІДЕО ТУТ

Він наголосив, що незнання історії не звільняє людей від відповідальності за їх погляди чи вчинки.

«Лише пам'ятаючи і трагічні, і героїчні сторінки нашої минувшини, ми маємо імунітет, що трагічні події не матимуть повторення. Хто забуває, той прирікає себе і своїх нащадків на те, що він змушений буде пережити це неодноразово», – розповідає священнослужитель.

Він зазначив, що з 1997 року править у Свято-Покровському храмі «зрусифікованого», «червоного» міста Боярка.

«Ми розпочали з недільної школи розповідати діточкам і про Бога, і про нашу сиву давнину, і про наші традиції. У той же час при парафії відкрили історичний клуб, куди запрошуємо істориків, дослідників, які вивчають не лише історію церкви, але й баталій за Україну, визначних постатей української історії», – каже отець Димитрій.

За його словами, згодом з'ясувалося, що у місті Боярка бували Євген Коновалець, отаман Пилип Орлик, воювали Січові стрільці, були підопічні полковника Петра Болбочана.

«Результати вражають. Пам'ятників Леніну немає, вулиці перейменовані – маємо Євгена Коновальця, Героїв Крут, Січових стрільців і багато іншого. «Червоність» зменшилась в рази», – переконує військовий капелан.

З його слів, якщо священики є національно свідомими, вони мають бути дієвими, а не сторонніми спостерігачами.

«Навіть Ісус Христос казав: «Ідіть і навчіть». Він не казав чекати і спостерігати. Я сповідую правило святого Бенедикта «молися і працюй». Молитва і праця – це як два крила птаха. Якщо залучати лише одне, птах в гору не підійметься», – розповів Димитрій Присяжний.

Прес-центр СУВД

За матеріалами zik.ua

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО