СТОЛІТНІ ТРАДИЦІЇ ВІЙСЬКА

Як шанували армії вояки УНР

 

Мало хто чув про Петра Па́вловича Білона (4 січня 1879, м. Васильків — 7 серпня 1959, м. Піттсбурґ, США) — православного капелана Армії УНР. Українського церковного та громадського діяча, Начальника канцелярії повітряного флоту УНР.

Він очолював Братство святої Покрови, яке діяло при Шостій січовій стрілецькій дивізії армії УНР. Братство мало благословення Патріарха Вселенського Константинопольського Патріархату і брало активну участь в Українському Церковному Соборі та в виборах Українських православних владик.

Щоб зрозуміти наскільки набожними були наші воїни УНР достатньо почитати статут Братства святої Покрови. Зокрема для досягнення своїх завдань Братство влаштовувало урочисті церковні відправи, прилюдні читання та лекції релігійно-морального, науково-популярного та літературного змісту, вечірки та концерти, видавало часописи, книжки та листівки організовувало курси, бібліотеки та читальні.

Кожен член, вступаючи до Братства давав урочисту обіцянку шанувати українську мову і підтримувати православну Автокефальну Українську Церкву.

Серед інших обіцянок були такі:
а) Забути ганебну московську звичку лаятись в матір та співати московські соромницькі пісні.
б) Вживати зброю тільки для захисту Ріднього Краю від ворогів, а не для насильства і грабунків мирного населення і через те не тільки самому не грабувати і не зловживати зброєю, а й інших козаків не допускати до таких нечесних вчинків.
в) Захищати від кривди та насильства слабих, беззахисних людей, а особливо старих, дітей та жінок.
г) Пам’ятати, що всі люди ‒ діти одного Отця Небесного і брати по між собою і недопускати зневаги та насильства ні до татарина, ні до жида, ні до кого іншого, а всіх їх вважати громадянами Української Народньої Республіки.
д) Любити свій Рідний Край, свій нарід, свої стародавні звичаї, поважати старших віком, хреститися проходячи що-раз церкву, молитися, в ранці і в вечері, перед їдою і після неї і таке інше.
е) Любити та поважати один одного, допомагати хворим, матеріяльно підтримувати козацьких вдовиць та сиріт.

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»