Статус неприбутковості РО

7 грудня 2017 року Верховна Рада 252 голосами народних депутатів України у другому читанні прийняла за основу та в цілому законопроект №6776-д "Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році".

Окрім іншого,  прийнятий законопроект встановлює, що для включення релігійних організацій до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій достатньо дотримання лише однієї вимоги, яка міститься в абзаці 2 пункту 133.4.1 статті 133 Податкового кодексу, а саме – бути зареєстрованою відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Разом з цим, за бажанням релігійної організації вона може подати до податкового органу копію свого статуту.

Відповідні правки до проекту закону були внесені народним депутатом України Оксаною Продан.

Таким чином прийнятий законопроект №6776-д скасував вимогу про внесення змін статутів релігійних організацій щодо окремих положень Податкового кодексу України, як умови збереження їх неприбуткового статусу.

На сьогоднішній день для набрання чинності цим законом потрібно лише його підписання президентом України та офіційного оприлюднення в відповідних друкованих виданнях.

Ярослав ШЕВЧЕНКО, керівник юридичного відділу Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату 

Прес-центр СУВД

 

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»