СТАТИ УСПІШНИМ КАПЕЛАНОМ

Капелан – це міст між солдатом та командиром

 

На базі одного з підрозділів зі складу Об'єднаних сил відбулася зустріч Головного капелана ЗС Латвії Елмарса Плявінша з капеланами військових частин. Тематикою семінару стало вивчення питання як стати успішним капеланом.

Під час заходу пан Елмарс, який неодноразово перебував у різних гарячих точках світу, розповів присутнім про структуру латвійського військового капеланства, його особливості та задачі.

- У капелана є дві головні задачі – моральна робота з особовим складом, їх родичами та релігійна робота. Також капелани мають зрозуміти, що в армії існують принципи дисципліни, - зазначив Головний капелан ЗС Латвії пан Елмарс.

Особливо присутніх капеланів зацікавило питання поводження з командиром, як попередити його про проблеми, які турбують його особовий склад, не називаючи при цьому конкретних військовослужбовців, адже в цьому випадку існує правило таємниці сповіді.

- Коли в Україні почалася війна, як такого, капеланства у вашій державі не існувало. Вже зараз я бачу наскільки високо цей напрямок розвинувся в Україні, - зазначив пан Елмарс.

Окремо під час семінару розглядалося питання капеланської етики.

- Капелан це людина, яка відповідає за моральний та духовний стан військовослужбовців, він є своєрідним мостом між солдатом та командиром, - наголосив наприкінці зустрічі Головний капелан ЗС Латвії.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами ООС

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу