Справа капелана

В селі Дівички, що на Київщині, є Свято-Миколаївський військовий храм, який знаходиться на території однієї з військових частин ЗС України. Він був збудований ще на початку 2000-х років, а з появою священика, військовослужбовці відразу відчули духовну опіку до себе з боку церкви.

Починаючи з липня минулого року в храмі розпочав звершувати богослужіння отець Дмитро Волошин. Він постійно навідується до військової частини, спілкується з військовослужбовцями та членами їх родин. Для військових організовуються екскурсійні поїздки до духовних центрів України. Також щопонеділка, під час ранкового шикування відбувається загальна молитва на плацу частини перед підняттям Державного Прапора України та духовна настанова воїнам. Не залишає він і наших військовослужбовців на сході України, де вони захищають суверенітет та незалежність нашої держави.

— З самого початку війни Українська Православна Церква Київського Патріархату не стала осторонь біди, яка прийшла на нашу землю. Коли постала необхідність підтримки наших воїнів, то по благословенню Патріарха Філарета разом з іншими священиками почали робити все, що нам під силу для духовно-моральної опіки та підтримки війська, — розповів отець Дмитро. — Ми разом повинні боронити свою країну від ворогів. І щодня пам’ятати, що Україна — це не тільки земля, міста, традиції, мова, культура, а це ще й наші рідні та друзі, які вірять і чекають вдома на захисників з перемогою. Я помітив, що присутність священика на війні додає не тільки впевненість воїнам у собі, але і підкріплює їх віру в перемогу!

Отець Дмитро намагається постійно бути корисним хлопцям не тільки порадою, чи підтримкою, але й ділом допомагає у повсякденному побуті.

— Я не залишаю без духовної опіки і тих воїнів, які перебувають на лікуванні. Адже, і для військовослужбовців, і для їхніх сімей необхідне спілкування і морально-духовна підтримка, щоб вони відчували себе сильними і не забували, що вони потрібними нам і Україні, — зазначив отець Дмитро.

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами веб-сайту Народна Армія

Пропоновані новини

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату