РОЗПОВІВ СВОЮ ІСТОРІЮ

Роберт Гікс зустрівся з капеланами НГУ

 

Після зустрічі американського військового капелана Роберта Гікса з Головю СУВД митрополитом Іоаном (Яременком), яка відбулась 19 жовтня в Києві,  американський капелан виступив на авторському семінарі «Я маю право»: управління стресом для психологів правоохоронних органів та капеланів в Університеті розвитку людини «Україна». 

На семінарі учасники, зокрема капелани Православної Церкви України, представників Нацгвардії та Нацполіції України дізнавалися як реагувати на травму та повоєнну кризу та що таке посттравматичний стресовий розлад.

Полковник Гікс, який близько 30 років служив у військово-повітряному підрозділі армії США і не з чуток знає про роботу капелана на війні та в умовах антитерористичних операцій, каже: «Усім психологам та капеланам я раджу - розповідайте їм (потерпілим) свою історію, тоді вони розумітимуть, що ви чесні й теж  вразливі.Усі людські надії та сподівання, які у нас є – вони перестають бути дієвими та розчаровують нас. Усі надії тимчасові, цього навчає життя».

Перша модель, яку пропонує Гікс – прийняти себе в тій події, яка відбулася, друга – визнати подію, яка травмує, третя – вислухати.

За його словами завдання капелана забезпечувати богослужіння, підтримувати, «живити» живих, турбуватись про поранених і вшановувати мертвих. «Що роблять капелани під час бою? Ми багато молимось, ми консультуємо. У нас немає зброї, але ми носимо каску, у нас є бронежилет. У нашій армії у капелана є помічник, який носить зброю і який його захищає. Коли починається бій, капелан і його помічник – як одне ціле».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами прес-служби НГУ

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.