РОЛЬ КАПЕЛАНА

На Львівщині капелани дискутували про міжконфесійні відносини у війську

 

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки для військових священиків, які несуть капеланське служіння на Яворівщині, відбулась лекція-бесіда на тему: «Міжконфесійні відносини у війську. Роль капелана». Захід пройшов за участі іноземних капеланів Тері Бела та Стефана Вагнера.

Українська модель капеланського служіння багато в чому відмінна від американської та канадської. Різняться також відносини у міжконфесійному плані. По-різному відбувається призначення капелана конкретного віросповідання у війську. Список «відмінностей» можна продовжувати, і це нормально, що ми різні. У кожного своя історія, традиції, культура, віра… Капеланів поєднує спільна справа – духовно-моральна опіка військовослужбовців. 

Повага до солдата передбачає також повагу до його релігійної чи конфесійної приналежності. Це гарантується всіма людськими законами і нормами. Тому, якщо капелан, як священик, не може задовольнити релігійної потреби солдата, він зобов’язаний допомогти йому в будь-який спосіб реалізувати свої духовні потреби.

Українські капелани ділились своїм досвідом у цій галузі, разом обговорювали проблеми, з якими стикалися у війську, і спільно шукали можливі варіанти уникати їх в майбутньому.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу