Роковини смерті

10 лютого у Києві згадували легендарного генерал-полковника Геннадія Воробйова. У роковини від дня смерті військового зранку у Володимирському соборі столиці відбулася поминальна панахида. Молитву очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка) та духовенства.

Цього року спочилому генерал-полковнику Геннадію Воробйову виповнилося б 57 років.

Згадати військового високого рангу до кафедрального собору прийшли друзі та колеги, родина, ті, хто добре його знав.

По цьому жалобна громада відбула на Байкове кладовище, де на могилі приснопам'ятного генерал-полковника митрополит Іоан звершив поминальну літію.

Довідка.

Помер генерал-полковник Геннадій Воробйов рівно рік тому. В армії його кликали позивним «Вільний». 

З 18 листопада 2009 року по 17 січня 2014 року він був командувачем Сухопутних військ Збройних Сил України. Під час кривавих подій на Євромайдані Воробйов відмовився посилати силовиків проти активістів.

Революція гідності змінила його життя. Узимку 2014-го він відмовився виводити війська проти людей на Євромайдані і подав у відставку. Згодом поновився у ЗСУ, але потрапив під люстрацію. Менш як за рік до закону внесли зміни, які дозволили повернути досвідченого офіцера на посаду першого заступника начальника Генштабу. У травні 2016 генерал-полковник Воробйов очолив Національний університет оборони імені Івана Черняховського.

Від 16 лютого 2014 року Геннадій Воробйов був призначений першим заступником начальника генерального штабу Збройних Сил України і більше двох років провів на фронті у зоні АТО. Cаме його вольовим рішенням на початку війни проти російського агресора відбулися перші ротації військових священиків на передову. Таким чином військовослужбовці змогли задовільняти свої духовні потреби прямо на лінії розмежування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"