РОКОВИНИ СМЕРТІ

Пам’яті легендарного генерал-полковника Геннадія Воробйова

 

Сьогодні ми згадуємо легендарного генерал-полковника Геннадія Воробйова. Цього року спочилому генерал-полковнику Геннадію Воробйову виповнилося б 59 років.

Помер генерал-полковник Геннадій Воробйов рівно три роки тому. В армії його кликали позивним «Вільний». 

З 18 листопада 2009 року по 17 січня 2014 року він був командувачем Сухопутних військ Збройних Сил України. Під час кривавих подій на Євромайдані Воробйов відмовився посилати силовиків проти активістів.

Революція гідності змінила його життя. Узимку 2014-го він відмовився виводити війська проти людей на Євромайдані і подав у відставку. Згодом поновився у ЗСУ, але потрапив під люстрацію. Менш як за рік до закону внесли зміни, які дозволили повернути досвідченого офіцера на посаду першого заступника начальника Генштабу. У травні 2016 генерал-полковник Воробйов очолив Національний університет оборони імені Івана Черняховського.

Від 16 лютого 2014 року Геннадій Воробйов був призначений першим заступником начальника генерального штабу Збройних Сил України і більше двох років провів на фронті у зоні АТО. Cаме його вольовим рішенням на початку війни проти російського агресора відбулися перші ротації військових священиків на передову. Таким чином військовослужбовці змогли задовільняти свої духовні потреби прямо на лінії розмежування.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.