Робоча зустріч

07 серпня 2018 року Відбулася зустріч Голови Синодального управління військового духовенства митрополита Іоана (Яременко) з десятьма католицькими капеланами Католицького ординаріату, які прибули з Бундесверу (Німеччина). На зустрічі були присутні також капелани з УГКЦ серед яких отець Петро Станько.

Духовенство обмінялося досвідом у душпастирській опіці воїнів. Як зазначив о. Петро Станько, священик УГКЦ, який служить в капеланській службі Німеччини за обміном: “На час служби капелани є державними службовцями. Заходи та діяльність капеланів фінансуються державою. Це все завдяки базовому закону”.

В кожній військовій частині служить по два капелана різних конфесій: один капелан Євангельської Церкви, інший - Римокатолицької. Ця цифра не залежить від віросповідань солдатів, а є екуменічним принципом який базується на допомозі солдатам спільними зусиллями - розповідають капелани з Німеччини. Кожен капелан має мати власний кабінет і тільки коли солдати самі звернуться до нього, він може їм розповідати вже відмінності Римокатолицького вчення від, наприклад, вчення Євангельської Церкви, а коли є лекції для солдат то там лише можна розказувати християнську етику, етику війни і так далі.

Кожен капелан отримує звання офіцера, це зроблено для того щоб мати авторитет серед військових - каже отець Вольфганг Шилк. На завершення зустрічі німецькі капелани подарували митрополиту Іоану подарунки, та подякували за теплий прийом. Владика благословив отців і висловив сподівання на плідну співпрацю. Після зустрічі митрополит Іоан запросив гостей до спільного фото і попросив провести їм екскурсію по монастирю.

 

 

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації