РІЗДВО. СОФІЯ. ТОМОС.

Капелани України зустріли Блаженнійшого Епіфанія з Томосом у Софії Київській

 

Томос про автокефалію Православної Церкви України підписаний Вселенським Патріархом Варфоломієм та вручений вчора, 6 січня, у Стамбулі Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію, прибув до Києва.

Предстоятель Української Церкви Блаженнійший Епіфаній наголосив, що шлях до сьогоднішнього благословенного дня був складний, але саме таким – складним і скорботним – є шлях правди, бо ми знаємо з Писання, що «багатьма скорботами належить нам увійти в Царство Боже» (Діяння 14:22).

Слова Томосу для Православної Церкви України - єпископату, духовенством та усього віруючого народу є такими:

«Оскільки благочестива та Богомбережена земля України укріплена і звеличена вищим промислом та отримала свою повну політичну незалежність, державні та церковні керівники якої вже майже тридцять років палко просять її церковного самоврядування та пліч-о-пліч з народом й суголосно з давніми його проханнями свого часу зверненими до святішого Апостольського Константинопольського Престолу, котрий за багатовіковим канонічним переданням зобов’язаний турбуватися про Святі православні Церкви, які мають в цьому потребу, а найбільше про ті, які завше з ним зв’язані канонічними узами, як-от історична Митрополія Київська, — то наша Покірність з Преосвященними при нас Митрополитами та всечесними, улюбленими в Святому Дусі братами та співслужителями, з обов’язку турботи Великої Христової Церкви за Православний світ, для зцілення постійно загрожуючих розколів та розділів у помісних Церквах, однодумно визначаємо та проголошуємо, щоб уся Православна Церква, що знаходиться в межах політично сформованої та цілковито незалежної держави України разом із Священними Митрополіями, Архієпископіями, Єпископіями, монастирями, парафіями та всіма в них церковними установами, котра знаходиться під покровом Засновника Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви Боголюдини Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, існувала віднині канонічно автокефальною, незалежною та самоврядованою».

Патріарший і Синодальний Томос урочисто занесли до Святої Софії Блаженнійший Епіфаній та Президент України Петро Порошенко, після чого документ було вистановлено для загального огляду.

Сьогоднішне Різдво ознаменоване ще й тим, що після кількох десятиліть тиші у Святій Софії Київській відбулося урочисте богослужіння, яке очолив Блаженнійший Епіфаній у співслужінні єпископату та духовенства Помісної Церкви України. Співслужив Його Блаженству також Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник та військові капелани, які віднедавна беруть участь у багатьох державних заходах не тільки як священнослужителі, а й як особи, які духовно опікуються військовослужбовцями держави. Разом з духовенством сьогодні у храмі Премудрості Божої славили Народження немовляти Христа також і перші особи держави.

Блаженнійший Епіфаній у своєму першому Різдвяному посланні у якості Предстоятеля Православної Церкви України привітав військовослужбовців України, та усіх, хто захищає нашу державу від ворога, виборюючи справедливий мир.

Сьогодні Україна вступає в нову епоху історичного незалежного існування. Нехай же буде ця епоха благословенною і Господь утвердить нас у вірі та любові. Радіймо великою радістю, адже цього дня очікували цілі покоління наших предків, але ми, а не вони своїми очима побачили славу Господню над нашою державою та нашим народом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"