РІДНА МОВА

Капелани молитвою підтримали закон про мову

 

Сьогодні Верховна Рада розглядає законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної. Парламент розпочав розгляд цього документу ще 28 лютого, але через майже дві тисячі правок досі це не завершив. Депутатам залишилось розглянути менш ніж 100 правок, після чого вони перейдуть до голосування.

З самого ранку під стінами Верховної Ради зібрався мітинг. Кілька сотень прихильників ухвалення закону закликають депутатів підтримати законопроект, повідомляє BBC.

На площі під Радою було встановлено сцену. Серед учасників мітингу віце-прем'єр-мінстр Павло Розенко, міністр інфраструктури Володимир Омелян та голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. 

До спільного стояння за мову приєдналися військові капелани Православної Церкви України. Військовими священиками було звершено молебень. 

- Кожен з нас сьогодні переживає. Тому що особисто у моїй родині багато людей за мову було вислано на Сибір і страждали там багато років. Ми повинні зробити, щоби справедливість була поновлена, - говорить Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник.

Як стало відомо, Верховна Рада таки ухвалила закон № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За це рішення проголосували 278 парламентарів. До зали парламенту прийшов Патріарх Філарет, який заявив, що Церква наполягає на ухваленні закону про мову.

Нагадаємо, нещодавно у відозверненні Святійший Патріарх Філарет закликав депутатів ухвалити закон про державну мову

«Дорогі браття і сестри, закон про державну мову, тобто про українську мову, має для нас українців, для нашої держави, дуже велике значення. Без мови нема нації, нема народу. І тому якщо ми хочемо, щоб в Україні зберіглася українська нація і існувала українська держава, насамперед треба зберігати українську мову…».

Також Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Епіфаній закликав нардепів підтримати законопроект про мову:

«Шлях наближення до Христа у кожного народу — це рідна мова. «Бо коли я молюся незнайомою мовою, то, хоч дух мій молиться, проте розум мій залишається без плоду», - йдеться у Першому посланні апостола Павла до коринфян.

Тож закликаю Верховну Раду 25 квітня проголосувати за відповідний законопроект.

Українська Церква — за українську мову!».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»