5 РІЧНИЦЯ БРИГАДИ

Голова СУВД привітав 58 окрему мотопіхотну бригаду із річницею

 

На Донеччині 14 лютого у місті Торецьк відбулись урочистості з нагоди святкування 5-ї річниці створення 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського.

Привітати мужніх героїв з ювілеєм прибув голова Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України митрополит Іоан разом із капеланами бригади. Голова СУВД передав благословення та привітання Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія.

“Сьогодні я маю велику честь, по-перше, передати привітання Предстоятеля об'єднаної Православної Помісної Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Епіфанія з п’ятою річницею нашої 58-ї бригади. Передаю вітання від усіх військових капеланів”. 

Митрополит Іоан (Яременко) вручив під покров Богородиці 58 окрему мотопіхотну бригаду і підніс в дар ікону Пресвятої Богородиці - покровительки українських воїнів. Митрополит наголосив, що завдяки захисту українських воїнів ми отримали Автокефальну Православну Церкву в Україні.

“Найбільший миротворчий аргумент в цій війні російського агресора проти України є наші збройні Сили. Політика, дипломатія працює лише тоді, коли працюють воїни, коли працює справно наша зброя. Тоді можна вести політику, тоді можна захищати державу. Трохи більше року тому сталась визначна подія в житті нашого народу. Ми утворили Помісну Православну Церкву, в яку влився повністю весь Київський Патріархат, влилася Автокефальна Православна Церква і частина з Московського Патріархату. Ми об'єдналися. Це є дуже страшний удар по ідеології "рускаво міра". З часом ми це ще більше усвідомимо. Завдяки тому, що Україна має потужну зброю і змогла зупинити агресора, Вселенська патріархія пішла на відважний крок, тому що побачила, що Україна здатна себе захистити і достойна мати Автокефальну Церкву. Тому щиро вдячний вам, наші воїни, за те, що ви зупинили лютого ворога і показали, що Україна є, Україна буде”, - сказав він.

68 бійців бригади віддали своє життя за час війни з російським агресором. Їх вшанували хвилиною мовчання. У липні 2014 року танковий загін під командуванням Дмитра Кащенка проводив зачистку ворожих позицій. Деякі бійці потрапили в полон. Визволяючи своїх, Кащенко зазнав вісім поранень в обидві ноги, втратив багато крові, але своїх не кинув.

Від імені Блаженнійшого Митрополита Епіфанія голова СУВД нагородив командира 58-ї бригади полковника Дмитра Кащенка Орденом Архистратига Михаїла ІІ ступеня. 

Сотням воїнів бригади також були вручені маленькі копії ікони Покрови Воїнської з молитвою українських козаків. Всеукраїнська акція “Воїни під покровом Богородиці” має на меті поширити ікони Покрови Богородиці серед військових бригад й збройних формувань України, щоб військовослужбовці були під охороною і Покровом Богородиці. Вона стала можливою завдяки підтримці відомого литовського мецената голови благодійного фонду “Корона князів Острозьких” Робертаса Габуласа.

Це вже третя бригада, яка отримала ікони Покрови Богородиці. Раніше ікони в зоні ООС отримали 72 ОМБр, а також 14 ОМБр.

Багато бійців святкували 5 річницю бригади на вогневих позиціях у смертельній небезпеці. Цікаво, що десятки сердець знайшли своє кохання під час служіння в бригаді. 

Зворушливо звернувся до бійців командир бригади 2016-2019 рр. Михайло Драпатий. Він подякував бригаді, якою він командував: “Справа, яку ми почали,  гідно продовжується. Бажаю всім миру. Тільки нашими руками ми його здобудемо і ніяк інакше. Дякую всім, з ким виконував бойові завдання. Ви завжди будете близькими для мене”. 

Завершились урочистості неймовірно красивим виступом оркестру бригади та кавер-гурту «Даггер» із авторським репертуаром.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

 

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.