РІЧНИЦЯ БАТАЛЬЙОНУ

Легендарний 20-й батальйон 93-ї механізованої бригади ЗСУ святкує четверту річницю від дня створення

 

Урочистості з цієї нагоди відбулися неподалік лінії фронту, адже підрозділ і нині виконує бойові завдання на передовій.

На свято зібрались діючі бійці, ветерани підрозділу, волонтери, культурні діячі, колишній і нинішній командири батальйону. На свято приїхав і військовий капелан Дмитро Поворотний.

Святкування розпочалось із промови командира холодноярців підполковника Дмитра Брижинського: «Я пишаюсь, що у моїй бригаді є такий підрозділ! Зараз ви стоїте на найважчій ділянці фронту і стійко тримаєте свої позиції».

Капелан Дмитро Поворотний освятив прапор батальйону. «Не проходить і дня, щоб я не думав про вас, не молився за вас. Обличчя загиблих воїнів назавжди закарбувались у моїй пам’яті. Кажучи відверто, мені набагато спокійніше, коли ви на полігонах. Але я пишаюся вашим героїзмом тут, на фронті», — сказав капелан. Також з нагоди свята за свою доблесть і відвагу воїни 20-ки отримали нагороди.

Пригадує найтяжчий для себе момент військовослужбовець Юрій. Він понад місяць пробув у полоні бойовиків. Січень 2015-го, Червоний Партизан. Терористи захоплюють український блокпост.

"Ми тримали блокпост 4,5 години. Потім зайшла три танки. У нас техніки, як такої, не було. І вийшло, що потрапили в полон. Я проніс прапор України з собою, не знайшли його у мене, коли перевіряли. Так я і вивіз його з собою", - розповів Юрій.

Наприкінці святкування комбриг холодноярців наголосив, що найголовніші бої ще попереду. Як і нагороди за взяття Криму, Донецька, Луганська. «Ми оплакуємо смерть кожного нашого бійця. Але я можу бути певен, що кожен з них загинув з честю, як воїн», - сказав командир 93-ї.

За роки війни батальйон втратив 17 вояків. Пам'ять кожного вшановують хвилиною мовчання.

Бійці підрозділу зізнаються: найбільше бояться, що їх переведуть з першої на другу лінію оборони, адже найближчим часом батальйон чекає переформатування – з окремого мотопіхотного у лінійний. Але командування заспокоює, легендарний підрозділ і далі виконуватиме завдання на передовій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу