РЕАБІЛІТАЦІЯ ЗРАНЕНИХ ВІЙНОЮ

Українські ex-полонені проходитимуть реабілітацію у Латвії

 

10 грудня в посольстві Латвії відбулася зустріч Посла Латвії в Україні Юріса Пойканса з полоненими українцями, яких досить тривалий час утримували в російських в'язницях, серед яких і журналіст Роман Сущенко, і кримський активіст Олександр Кольченко, і Володимир Балух, і наймолодший ув’язнений Павло Гриб. Разом з ними до посольства завітали також і члени їх сімей. 

Це самі ті громадяни України, які після довготривалих перемовин змогли повернутися на Батьківщину. 7 вересня цього року вони ступили на рідну землю. 

Поспілкуватися зі звільненими завітала також міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда, аташе з питань оборони першого рангу полковник-лейтенант Ерікс Нагліс, перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник разом з капеланами ПЦУ.

Повернуті додому ще досі проходять курс реабілітації. Час проведений в російських казематах для них проминув не без наслідків для фізичного та психічного здоров’я. Прямуючи до повного звільнення свої свідомості та пам’яті від російського непотребу, зараз вони проходять курс арт-терапії. Перші їх роботи й були сьогодні представлені послу Латвії та всім присутнім на зустрічі. Це звичайні малюнки, які розповідають історії незвичайних людей. Тут також і роботи ветеранів АТО, переселенців. Всі ці картини були створені упродовж трьох років з українською художницею Валерією Москвітіною-Дмитрієвою. 

Від тепер колишні бранці Кремля, а також ветерани АТО та ООС матимуть змогу пройти курс реабілітації в Латвії. З такою ініціативою виступив посол Юріс Пойканс. 

Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник подякував послу Юрісу Пойкансу за багатовекторну підтримку, яку Латвія, як добрий сусід, надає Україні у складний період сірого конфлікту на Донбасі. А сама ініціатива Латвії доглянути за українцями, зраненими війною, є своєчасною. 

- Ми дякуємо за руку допомоги, яку Латвія простягає Україні. Велика кількість військовослужбовців, що стали учасниками бойових дій на Донбасі, вимушених переселенців з прифронтових територій та окупованого Криму зараз потребують допомоги і підтримки. Тому будь-яка допомога дружньої Латвії буде з вдячністю прийнята. Велика подяка вам, пане посол, за добру та вкрай потрібну ініціативу, - сказав капелан Тарас Мельник.

Отець Тарас подарував кожному з присутніх невеличкі іконки із зображенням Покрови Воїнської, щоб ті спрямовували свої молитви, просячи миру для України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»