Радониця (проводи)

Після Великодня українці поминають загиблих солдат (оновлено)

 

Чотири роки поспіль триває неоголошена війна на сході України, зруйнувавши тисячі домівок і сотні тисяч людських життів. Чотири роки тому відлік життя українського народу змінився назавжди. Чимало наших співвітчизників вимушені були тікати з рідних стін від ворожих обстрілів окупантів.

Аби зупинити загарбницьку ходу ворога хоробрі духом, віддані своїй державі, мужні захисники стали на її захист.

Тепер українці мають ще одну традицію набуту війною - збиратись на могилах, тих які віддали своє життя за незалежність нашої Батьківщини. У різних місцях України сьогодні гуртуються бойові побратими, духовенство, громадські діячі не для піару, реклами, а для того, щоб творити пам’ять тим, хто віддали найдорожче що мали – своє життя для того, щоб ми жили у мирі.

Тільки в Черкаській області 1704 військових вже  отримали статус учасника бойових дій. На жаль, 135 воїнів повернулись з цієї війни інвалідами, 26 жителів Черкас віддали власні життя, а також 9 наших Героїв померли згодом від отриманих травм та жахливих наслідків участі в АТО, повідомляє сайт Черкаської єпархії.

Голова Синодального управління віськового духовенства митрополит Іоан (Яременко) провів пам'ятні заходи з нагоди Дня вшанування учасників антитерористичної операції.

Біля пам’ятного знаку у Соборному сквері Черкас зібралося керівництво міської та обласної влади, військові та члени їх сімей, ветерани, громадські активісти, волонтери, духовенство та небайдужі черкасці. Загиблим бійцям учасникам АТО поклали квіти. Митрополит Іоан звершив заупокійну літію за загиблими героями.

За словами голови ГО «Черкаський союз учасників АТО» Олексія Колісника, ця війна має ввійти в новітню історію України, як приклад самовідданості та героїзму наших захисників.

В Одесі на базі Війсково Морських Сил України і Державної Прикордонної Служби України відбулося соборне  капеланське служіння за спокій душ воїнів, які положили життя своє за волю і незалежність нашої держави.

У Мукачево на Алеї Слави капелани звершили поминальну панахиду за спочилими військовими, що загинули в зоні проведення АТО. Під час молитовного вшанування спочилих героїв молились і представники інших конфесій Закарпаття.

Поминання загиблих воїнів - жертв російсько-української війни цими днями відбувається в усіх регіонах України. Капелани по усіх військових частинах та особливо на лінії розмежування, на місцях загибелі солдат, звершують поминальні молитви. 

Пам’ятаймо подвиги кожного з полеглих Героїв, шануймо їх мужність та відданість Батьківщині. І пам’ятаймо, що війна триває й досі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу