ПУХНАСТА ВЕРБА

Капелани із військовими святкують Вербну неділю

 

«Вербна неділя» - так називають в народі свято Входу Господнього в Єрусалим. Християни освячують пухнасті верби на згадку тих подій, коли 2000 років тому вітали Ісуса Христа пальмовим віттям. Нас охоплює радісне передчуття: через тиждень - Великдень. 

У Вербну неділю військовослужбовці Об'єднаних сил прийшли у каплички, церкви та храми, розташовані в районі проведення операції, та разом з іншими православними християнами взяли участь у святкових богослужіннях.

До тих воїнів, що несуть оберігають український народ на передових позиціях чи з інших причин не мають можливості відлучатися від місць несення служби, завітали військові капелани та відслужили молебні безпосередньо на місцях.

Тож сьогодні, як і по всій Україні, на передовій та в місцях дислокації військових частин і підрозділів Об'єднаних сил також прозвучало: "Не я б'ю – верба б'є, віднині за тиждень – Великдень!"

Капелани Православної Церкви України по різному зустрічали це радісне свято. Хтось на передовій, хтось з парафіянами вдома, хтось у військовій частині. Але всі вони несли людям радісну звістку. “Осанна во вишніх Благословен хто йде в ім’я Господнє”.

У Київському Свято-Миколаївському храмі перший заступник голови СУВД Тарас Мельник організував не тільки недільну святкову літургію але й “Свято сім’ї” яке відбулося за підтримки Синодального управління військового духовенства. До свята долучилося Українське товариство глухих, юнь національної скаутської організації України «Пласт» та студенти Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Також на святі був капелан Андрій Тищенко.

 

 

Капелан Андрій Гуль провів літургію та освячення верби в Храмі на території президентського полку міста Києва.

 

Капелан Олександр Даманський також молився разом із нашими захисниками на передовій. "До ворожих позицій недалеко. А якщо з пагорбу дивитись, то в бінокль дуже добре видно" - каже священик.


 

Капелан Костянтин Лозінський в одній із капличок в зоні ООС освячував для бійців вербу та служив Літургію.

 

 

Капелани Андрій Дуда і Микола Йосифчук моляться за перемогу в зоні ООС. 

 

 

Капелан Михайло Лівіцький в Донецькій області освятив вербу і привітав військових зі світлим святом Входу Господнього в Єрусалим.

 

Капелан Андрій Бринчак освятив вербу у військовій частині 2276, що у місті Охтирка. На святкування також завітали місцеві жителі.

 

 

У Мукачеві єпископ-капелан Варсонофій (Руднік) звершив чин освячення верби у військовій частині А-1556.

 

 

 

У Дніпрі капелан Олександр Підгорний привітав бійців військової частини 3021 із Вербною неділею.

 

 

21 квітня у Вербну неділю за тиждень до свята Світлого Христового Воскресіння – Великодня, військовослужбовці Дніпровського полку охорони громадського порядку долучилися до традицій святкування. Військовий капелан отець Василь провів святкове богослужіння, благословивши воїнів на ратну службу та освятив вербу. 

 

 

Капелан Ярослав Фабіровський на Львівщині у своїй парафії освятив вербу. Не оминув своєю увагою і курсантку, яка у майбутньому буде опікуватися безпекою.

 

Вербна неділя на франкфуртській дільниці виглядає ось так. На фото капелан Петро Боканов.


Прес-центр СУВД

 

 

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО