Прощання з героєм

Триває російсько-українська війна, яка руками підступного ворога продовжує пожинати криваві плоди: найкращі сини України жертвують своїми життями і здоров’ям заради миру і спокою Батьківщини.

Днями чергова сумна звістка сколихнула Хмельниччину: в зоні бойових дій віднайдено тіло зниклого безвісти командира розвідки 50-го полку Нацгвардії підполковника Олександра Бойка, який перед тим десять років прослужив у місті Хмельницькому, у 8-му полку спецпризначення.

Загальноміське прощання з полеглим героєм відбулося на головній площі міста – Майдані Незалежності. А відспівування та поховання з найвищими військовими почестями відбулися безпосередньо на Алеї Слави, що на території міського цвинтаря в мікрорайоні «Ракове».

Під час прощання, відбувся траурний мітінг. З прощальною промовою перед присутніми виступив генерал-майор Ярослав Сподар: «Дозвольте від командування та військової ради Національної гвардії України виразити щирі співчуття. Зараз в країні коли триває неоголошена війна гинуть кращі військові, кращі офіцери в тому числі військовослужбовці Національної гвардії України. На сьогоднішній день 199 військовослужбовців Національної гвардії загинули захищаючи спокій та територіальну цілісність України. Це непоправимі втрати»,- сказав генерал-майор Ярослав Сподар, довів до присутніх наказ командувача Національної гвардії України про присвоєння підполковнику Олександру Бойка чергового військового звання «полковник» - посмертно, та вручив рідним символічні погони.

Чин похорону загиблого героя звершив митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній у співслужінні духовенства.

Висловлюючи співчуття рідним, близьким і товаришам по службі загиблого воїна Олександра, митрополит зауважив, що ворог, який ще вчора називав себе нашим братом, нині підступно, не оголошуючи війни, посягає на нашу землю, кордони якої мають бути непорушними. Однак, вбиваючи наше тіло, ворог не може вбити нашу душу. Тому дуже символічним є похорон саме в день Преображення. А ми, християни, повинні мати тверду віру, що Господь у Царстві Своєму відновить тіла праведників і кожну сльозу зітре з очей тих, хто нині плаче і сумує.

Царство Небесне і вічна пам'ять загиблому воїну Олександру!

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Хмельницької єпархії

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»