ПРОЩА ПАМ’ЯТІ

На Кременеччині молитвою вшанували подвиг полеглих Героїв

 

Останні кілька років духовенство та миряни прибувають до с. Лішня на Тернопільщині, аби в єдиній в усій Україні каплиці-пантеоні помолитися за упокій душ Героїв, котрі поклали свої життя за Українську державу в боротьбі з російським агресором. Цього року велелюдна проща до пам’ятного місця припала на 7 серпня, молитовно вшанували пам’ять Героїв, які віддали своє життя. Про це повідомляє сайт Тернопільської єпархії ПЦУ.

Спільну молитву склали родини загиблих на Донбасі бійців з Тернопільської, Львівської, Луганської, Чернігівської, Житомирської, Черкаської, Харківської, Одеської, Херсонської, Рівненської, Кіровоградської, Волинської, Хмельницької областей, Києва, родини Героїв Небесної Сотні, представники обласної та районної влади, паломники з Кременця та сусідніх сіл.

У каплиці-пантеоні на честь Героїв АТО архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик) у співслужінні духовенства та капеланів регіону звершив Божественну літургію. 

Того ж дня відбулося освячення пам’ятника бійцям, котрі поклали життя на війні з російськими окупантами. Відбулося спільне молитовне поминання загиблих на сході України. Біля кам’яного хреста було виголошено імена героїв з усіх куточків України.

- Крім Божественної літургії і молитви за присутніх тут паломників, ми також молилися за тих, кого тілесно з нами нема, але їхні імена написані на стінах цієї каплиці. Вони живі не тільки в нашій пам’яті, а й у Царстві небесному. І якщо з часом у людській пам’яті стираються імена, то Господь ніколи ні про кого не забуває. Він оселив наших полеглих захисників у Своїх небесних оселях, щоб вони молилися за нас, за свій народ, землю, країну. Віримо, що їхніми молитвами Господь подасть нам перемогу, мир і краще майбутнє Української держави, – зазначив архієпископ нестор (Писик).

Пам’ятник полеглим Героям поруч із єдиним в Україні храмом-пантеоном виготовили і встановили силами волонтерів. Авторами ідеї є протоієрей Андрій Любунь, тернопільський волонтер Василь Романський і майстер із Сєвєродонецька Луганської області Олексій Моїсеєнко. Меморіальна композиція, окрім кам’яного хреста, складається із карти України, до якої з-за східного кордону тягнеться «лапа» агресора. Ще один елемент пам’ятника – меч, який відрубує цю «лапу». До речі, «лапу» і меч пан Олександр виготовив з осколків «Граду» та інших боєприпасів, якими окупанти обстрілювали українську землю.

Всеукраїнська проща родин загиблих Героїв тривала на Кременеччині впродовж двох днів. Окрім богослужінь у Лішні, для паломників була організована багата культурна програма, екскурсії визначними місцями краю.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»