Про місію капелана

Капелани України, США та Канади домовилися про співпрацю. За підсумками робочої зустрічі з капеланами країн-членів НАТО

 

3 жовтня 2018 року під час робочого візиту Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка) до  Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного було проведено зустріч з капеланами військ Сполучених Штатів Америки та Канади.

Під час дискусійної частини зустрічі капелан армії США Ерл Баверс проінформував Голову СУВД про алгоритм здійснення капеланського служіння у війська Сполучених Штатів Америки. Підполковник Ерл Баверс акцентував на тому, що в капелани армії США обов’язково мать військове звання. “Приходячи на капеланську службу, до прикладу в бригаду, священик (пастор) отримує звання капітана й далі, здійснюючи своє капеланське служіння, може мати посадове зростання до посади “капелан дивізії”, з відповідним військовим званням – генерал”.

Капелан США майор Тері Бейл зазначив, що основним завданням капелана, по призначенню на посаду, вибудувати належні відносини з командиром та особовим складом бригади. Капелан Тері Бейл наголосив, що священнослужитель, котрий почав нести послух капелана, повинен добре розуміти нові обставини своєї діяльності.

Капелан збройних сил Канади Стефан Вагнер додав, що довірливі та пастирські стосунки з особовим складом  - це результат довгої праці кожного капелана.

За результатами зустрічі сторони погодили план подальшої співпраці, зокрема візити капеланів УПЦ Київського Патріархату до відповідних підрозділі (навчальних центрів) армії Сполучених Штатів Америки для обміну досвідом та  спільних навчань. Разом з цим капелани армії США та Канади проведуть серію навчальних лекцій-практикумів в Україні для капеланів та кандидатів на цю посаду. Представники капеланської служби США та Канади закликали молодь, котра здобуває богословські знання у духовних навчальних закладах України, та священиків приймати на себе непростий, проте вкрай потрібний послух несення капеланської служби. 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»