Престольне свято

Сьогодні, 14 жовтня,  у день Покрови Пресвятої Богородиці, Свято-Покровський храм, що знаходиться в Солом’янському районі Києва, відзначає своє престольне торжество. Храм, збудований ще 1897 р. на пам'ять про митрополита Київського і Галицького Платона (Городецького), став особливим в історії України, адже саме тут вперше за часів незалежності почали відзначати свято Покрови, як День Збройних Сил України, День Українського козацтва та День створення Української Повстанської Армії.

 

Привітати настоятетля парафії прот. Олександра Трофимлюка, духовенство та громаду завітав Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник. У соборному богослужінні вязла участь велика кількість запрошеного духовенства та численна громада Солом’янки. І це не випадково. Саме тут, починаючи з 1999 року, з Благословення Святійшого патріарха Київського і всієї Руси-України був створений осередок формування військового священства України. 1999 року рішенням Священного Синоду Київського патріархату було створено Синодальний відділ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, який очолив (нині спочилий) протоієрей Димитрій Садов'як. Від тоді о. Димтрій був настоятелем парафії і багато потрудився з благоустрою храму. Велику роботу провів спочилий протоієрей з формування в нашій державі капеланського корпусу. Це і щоденна робота зі священиками, і кропітка справа на законодавчому рівні, і численні закордонні відрядження.

 

Сьогодні ж храм приймає усіх віруючих, хто має спрагу до Бога, кого вабить життя вдосконалення у добрі, вірі та надії.

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»