Прес-брифінг по Агітпотягу

У прифронтових містах вкрай не вистачає українського. «Краматорськ, Дружківка, Волноваха, Слов’янськ, там відчуваються роки відсутності взагалі впливу української культури. І діти дуже спраглі за цим», – заявив казкар, художній керівник «Агітпотягу», презентуючи цей проект під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Сашко Лірник. За його словами, багато артистів бажають показувати на сході українську культуру, у черзі вже понад 50 охочих виступити перед дітьми. Поки що «Агітпотяг», який прямуватиме на схід України, пілотний проект, проте організатори сподіваються, що він діятиме на постійній основі. «Важливо, щоб це стало постійним, тому що Україна перемагає там, де є українська культура, де є українська мова. Де її нема, там, звичайно, приходить «руський мір» зі своїми танками», – підкреслив художній керівник «Агітпотягу».

Церква давно прийняла рішення допомогти українському війську та цивільному населенню на сході, зазначив протоієрей Тарас Мельник, перший заступник голови Синодального управління військового духовенства України. І щомісяця церква відправляє у зону АТО від 50 до 70 військових священиків, які проводять роботу з військовослужбовцями і цивільним населенням. Однією зі складових проекту «Агітпотяг» буде духовна підтримка на сході України. «В «Агітпотязі» буде виділена частина для церковної каплички, до потягу буде представлений військовий священик і по місцям прибуття потягу підключатимуться наші військові священики, які є координаторами. І всі капелани, які будуть знаходитися у військових частинах на цих територіях, спільно проводитимуть цю роботу, приноситимуть не тільки патріотизм, а й духовність, любов і мир до військових і населення», – пояснив протоієрей.

Цей потяг – символ духовності і вічності, зауважила народний депутат Оксана Юринець. «Ми хочемо, щоб цей обмін продовжувався, щоб схід і захід завжди були разом. Якщо цього не робити, не почати цього робити, ми не будемо бачити, що країна може змінюватися і може об’єднатися», – каже депутат. За її словами, у рамках проекту дітям ці сходу відправлять книжки, а також першим потягом до свята Пасхи передадуть дерев’яні писанки з фарбами, які діти зможуть розписати.

Ярослав Дубневич, народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань транспорту, зауважив, що нині потрібно включитися в агітаційну роботу. «Їхати на схід і роз’яснювати тому українському населенню, яке було розчаровано, в якого було мало інформації […] щодо того, чого хоче українська влада і суспільство, що хочемо ми зробити, українці, разом в нашій державі, бо в єдності наша сила – це найголовніше», – наголосив пан Дубневич.

Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Олена Фіданян вважає, що Революція Гідності не може завершитися в один день. І основне завдання в Україні нині – це патріотичне виховання дитини, каже пані Фіданян. «Для нас цей потяг – не просто механізм, машина, а для нас це живий механізм. Тому що наші діти, зайшовши туди, побачать свої роботи, вони вчитимуться як допомогти близьким у скрутні ситуації, як підтримати інших, а головне – вони вчитимуться любити свою державу, бути патріотами і розуміти, що державі сьогодні не легко і змінити ситуацію можуть виключно вони. Все в їхніх руках», – заявила директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА.

Ірина Сидоренко, волонтер групи «Краматорські бджілки», розповіла, що в рамках проекту «Агітпотяг» планується плетіння маскувальних сіток, «кікімор», презентації українських книг, фестиваль української казки. «Але перша наша задача – національно-патріотичне виховання і «лагідна українізація», – зауважила волонтер.

«Агітпотяг» супроводжуватиме служба екстреної медицини, розповів Анатолій Вершигора, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва. У разі необхідності експерти надаватимуть медичну допомогу, а також проводитимуть майстер класи з надання домедичної допомоги, як дорослим, так і дітям. «Найголовніше – ми хочемо навчити дітей,щоб вони могли надавати і самодопомогу, і взаємодопомогу одне одному», – пояснив він.

До проекту «Агітпотяг» залучені як волонтери, так і державні служби, розповіли організатори. «На 100% цей потяг зміг відбутися тільки завдяки тому, що всі ці люди підтримали нас і працюють у напрямку волонтерства», – наголосив Микола Бондар, кошовий отаман, голова ВГО «КолоМедіа».

 

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації