ПРАВО ВИБОРУ

Ростислав Павленко пояснив мету держави щодо Московського патріархату

 

Нині кожен капелан, кожен архієрей, кожен священик має право вибору – чи залишатися йому у зв’язці з Московією, але він тоді має чесно про це сказати, чи бути в Українській церкві, - сказав під час прямого ефіру на телеканалі ZIK радник президента Ростислав Павленко.

Коментуючи ухвалений Верховною Радою закон щодо церковних назв, Ростислав Павленко  зауважив, що церква, яка має свій центр у державі-агресорі, має про це чітко заявити.

Ростислав Павленко пояснив, що законом передбачене обмеження для священиків такої церкви, яке полягає в тому, що вони не зможуть проводити богослужіння у Збройних силах України, там, де є безпосередній контакт із бійцями, які боронять Україну.

«Держава не збирається втручатися і вказувати, кому як служити, кому як вести свою роботу – ні щодо греко-католиків, ні щодо римо-католиків, ні протестантів, ні мусульман, нікого іншого це не стосується. Ідеться виключно про державу-агресора», – наголосив Ростислав Павленко.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень нагадав, що 15 грудня створено канонічну православну церкву України, визнану Вселенським православ’ям: «Тож кожен капелан, кожен архієрей, кожен священик має право вибору – чи залишатися йому в зв’язку з Московією (але він має чесно про це сказати), чи бути в Українській церкві».

Нагадаємо, 20 грудня депутати підтримали за основу і в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України № 5309.

Прес-центр СУВД

За матеріалами zik.ua

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .