ПРАГНЕМО ЄДНОСТІ

У Софії Київській розпочався Об’єднавчий собор

 

Під стінами найдревнішого українського собору – Святою Софією – зібрався чи не весь український народ, хто фізично, а хто метафізично. Майдан, де відбувалися епохальні для України та Європи події, де під передзвони дзвінниці зустрічали переможних князів та гетьманів, де проголошували універсали про незалежність та проводжали в останню путь героїв – сьогодні цей, у математичних вимірах, невеличкий майданчик став осердям нації. Сьогоднішного засніженого грудневого ранку у соборі, заснованого нашим хрестителем Рівноапостольним Великим князем Володимиром, відбувається таке бажане та очікуване єднання українського православ’я. Три гілки досі розділеної церкви збираються во єдино.

З самого ранку до Софійського зобору збираються архиєреї трьох церков УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП, які й візьмуть участь у Об’єднавчому соборі та оберуть для себе очільника, який стане духовним лідером усіх правослваних України.

На Софійському майдані ще напередодні було влаштовано сцену, звідкіля новообраний очільник уже Єдиної Православної Церкви вперше звернеться до нації та помолиться з нею. Нетиповою прикрасою свята стала різдвяна ялинка, яку влаштовано тут же. Сподіваємось, зелена красуня добавить урочистості моменту.

Для участі в Об’єднавому соборі, який є воістину епохальною подією для всього світового православ’я, прибув Президент України Петро Порошенко. Він привітав народ з визначним днем. Окремо глава держави підійшов до військових капеланів, потискаючи руку кожному з них, після чого направився до собору.

Нагадаємо, сьогодні, 15 грудня, у Святій Софії Київській відбувається Об'єднавчий собор помісної Української православної церкви. Участь у соборі прийме Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко).

Молімося до Глави Церкви Христа Господа нашого про єдність...

Чекаємо і молимося...

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації