ПОВЕРНЕНА СПАДЩИНА

У Софійському соборі презентували факсимільне видання Реймського Євангелія

 

Учора надвечір у Софії Київській відбулася презентація факсимільного видання Реймського Євангелія. Видання було здійснене в рамках проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Сама книга є конволютом ХІ та XIV століть. Це найдавніший рукопис пов’язаний з київським книжним скрипторієм і, ймовірно, з бібліотекою великого київського князя Ярослава Мудрого. Доля книги тісно переплелась з історією середньовічний Русі, Чехії та Франції.

Сучасне видання Євангелія складається з двох частин. Перша частина відтворює сторінки рукописної пам’ятки, а друга містить результати її дослідження сучасними українськими науковцями, що розкривають кодикологічні, палеографічні, мистецькі та мовні особливості кодексу, історію його створення, побутування та вивчення.

- Приємно відмітити, що останніми роками піднімається хвиля зацікавлення історичним пам’ятками України та, особливо, справою їхнього повернення на Батьківщину. Поряд з текстографічною спадщиною наших предків не слід оминати увагою й інші шедеври вітчизняного витвору, серед яких декоративне мистецтво княжої доби, гарячі емалі, ікони, різноманітні дорогоцінні оздоби, широко використовуване також і в гетьманську добу. Вже сьогодні можна голосно заявити про виняткове багатство та різноманіття художніх форм та предметів на теренах східної Європи, що були зосереджені в Україні. Всі вони цінні для загальноєвропейської історії, проте для нас вони безцінні, адже відображають нашу національну ідентичність і самодостатність, - керівник прес-центру СУВД Володимир Яцульчак.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»