ПОВЕРНЕНА СПАДЩИНА

У Софійському соборі презентували факсимільне видання Реймського Євангелія

 

Учора надвечір у Софії Київській відбулася презентація факсимільного видання Реймського Євангелія. Видання було здійснене в рамках проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Сама книга є конволютом ХІ та XIV століть. Це найдавніший рукопис пов’язаний з київським книжним скрипторієм і, ймовірно, з бібліотекою великого київського князя Ярослава Мудрого. Доля книги тісно переплелась з історією середньовічний Русі, Чехії та Франції.

Сучасне видання Євангелія складається з двох частин. Перша частина відтворює сторінки рукописної пам’ятки, а друга містить результати її дослідження сучасними українськими науковцями, що розкривають кодикологічні, палеографічні, мистецькі та мовні особливості кодексу, історію його створення, побутування та вивчення.

- Приємно відмітити, що останніми роками піднімається хвиля зацікавлення історичним пам’ятками України та, особливо, справою їхнього повернення на Батьківщину. Поряд з текстографічною спадщиною наших предків не слід оминати увагою й інші шедеври вітчизняного витвору, серед яких декоративне мистецтво княжої доби, гарячі емалі, ікони, різноманітні дорогоцінні оздоби, широко використовуване також і в гетьманську добу. Вже сьогодні можна голосно заявити про виняткове багатство та різноманіття художніх форм та предметів на теренах східної Європи, що були зосереджені в Україні. Всі вони цінні для загальноєвропейської історії, проте для нас вони безцінні, адже відображають нашу національну ідентичність і самодостатність, - керівник прес-центру СУВД Володимир Яцульчак.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»