ПОПЕРЕДИТИ СУЇЦИД

В Оперативному командуванні "Схід" говорили про запобігання самогубств серед військових

 

18 лютого 2019 року під головуванням виконуючого обов’язки заступника командувача військ Оперативне командування "Схід" Збройних Сил України з морально-психологічного забезпечення полковника Андрія Андрєєва відбувся Круглий стіл за темою: "Запобігання (недопущення) самогубств та самовільного залишення військових частин військовослужбовцями військових частин та установ".

У проведенні Круглого столу взяли участь військовослужбовці Дніпропетровського та Черкаського гарнізонів, представник Східного територіального управління військової служби правопорядку Збройних Сил України, військовий священик отець Дмитро Поворотний, старший викладач кафедри психології Дніпровського Університету ім. А. Нобеля – керівник кризової психологічної служби Тетяна Єрмолаєва.

Під час проведення заходу були обговорені питання:

1. Регіональні чинники, які сприяють підвищенню суїцидальних ризиків та скоєнню правопорушень проти встановленого порядку проходження військової служби.

2. Стан взаємодії з питань розшуку військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, між органами військового управління, військовими частинами та правоохоронними органами.

3. Причини та умови скоєння самогубств серед військовослужбовців на фоні душевних переживань та сімейних негараздів.

4. Пропозиції щодо покращення морально-психологічного клімату в підрозділах та військових частинах для запобігання скоєнню суїцидів та ухилень від військової служби, з урахуванням актуальних тенденцій в суспільстві.

5. Спільні рішення щодо проведення проблемно-цільової роботи для запобігання (недопущення) самогубств та самовільних залишень військових частин військовослужбовцями Збройних Сил України.

Тетяна Єрмолаєва розповіла про теоретичні й практичні аспекти проблеми суїциду серед військовослужбовців, а військовий священик, якому війна знайома з власного досвіду, розповів про подолання психологічних проблем та про те, як віра в Бога та присутність на полі бою священика допомагає пережити жахіття війни та опанувати собою.

За підсумками круглого столу учасники надали пропозиції, які будуть опрацьовані та прийняті відповідні рішення, розроблені рекомендації й пропозиції та прийнято спільне рішення, яке направлять до військових частин для використання в подальшій роботі, резюмував полковник Андрєєв.

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Оперативного командування "Схід" Збройних Сил України

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу