Поділилися історіями

До столичної бригади військової частини 2260 завітали ветерани, учасники бойових дій на території інших держав – воїни-афганці. Колишні військовослужбовці 22-ї окремої бригади, а сьогодні офіцери та прапорщики запасу полковники Владислав Бірюков, Валерій Пархомюк, Євген Шваб, та старші прапорщики Олександр Бендюк, Михайло Антонюк розповіли нацгвардійцям про історичні події афганської війни, виховували повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів зокрема, та учасників бойових дій на сході нашої держави в цілому.

Зустрівся з військовослужбовцями також і військовий капелан о. Андрій Костур.

Розмова між ветеранами та гвардійцями бригади проходила під гаслом «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану».

«Шановні юнаки, захисники нашої неньки України, 15 лютого відзначають скорботний та в водночас славетний «День пам’яті воїнів-афганців». Сьогодні ми з вами зібралися тут, щоб вшанувати пам’ять тих, хто не повернувся з афганської, чужої землі. Гинули солдати. Кожна смерть страшна. А як страшно, як не хочеться помирати у 18-19 років, коли ще тільки починаєш жити. Лише одну нагороду заробили вони за проявлену мужність і героїзм – право бути похованим з шаною на рідній землі, та все ж жити в пам’яті людей», – нестримуючі сліз зазначив ветеран частини Валерій Пархомюк.

Після бесіди з ветеранами своїми емоціями та враженнями поділився солдат Микола Бажан: «На зустрічі з ветеранами я і мої товариші по службі дізналися про героїв тієї страшної війни. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями. Вони вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок. Такі заходи вкрай важливі, ми повинні пам’ятати та шанувати воїнів Афганістану»

Наприкінці заходу старший офіцер відділення по роботі з особовим складом майор Євген Легенький підсумував: «Ми не повинні забувати жертв Афганістану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ. Це потрібно для того, щоб нові Афганістани не виникли більше на нашій землі. Давайте будемо завжди пам’ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують».

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами НГУ

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації