Під Покровом Пречистої

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, на схід України була доправлена копія чудотворної ікони Божої Матері «СКОРОПОСЛУШНИЦІ», привезена з Афону.

На Донбас ікона була привезена великою кількістю священиків та мирян: благочинним Березнівського району прот. Мирославом Синицею, настоятелем Свято-Михайлівської парафії смт. Соснове свящ. Тарасом Юречком, парафіянами Свято-Покровської парафії м. Березне та благодійниками.

Разом з іконою на місце бойових дій були доправлені гостинці від Березнівської райдержадміністрації і парафіян Свято-Покровської та Свято-Михайлівської парафій Березнівського благочиння.

Наші захисники з великою вдячністю приймали подарунки щедрих людей. Але не єдиним хлібом житиме людина.З великим піднесенням військові сприйняли пісні, виконані парафіяльним ансамблем духовно-патріотичної пісні.

Першими ікону приймали на військовому полігоні в Черкаському Дніпропетровської області. День Сухопутних військ 11 грудня, став для них по особливому радісним і святковим.

Наступним пунктом зупинки став добровольчий медичний батальйон «Госпітальєри», комбатом якої є Яна Зінкевич. За роки війни через цей батальйон пройшли більше 2000 ранених бійців. «Госпітальєри» з радістю прийняли подарунки від березнівчан.

Передавши комбату добровольчого ОТГ «Волинь» Тихому безцінний подарунок від голови Березнівської райдержадміністрації Віталія Люшина п’ять келарійових касок, волонтери взяли курс на Донецьк. Наступною зупинкою було місто Бахмут.

Зустріч з іконою, виступ ансамблю, духовне спілкування, багато запитань від бійців. Але волонтери не зупиняються на досягнутому, вони прагнуть чогось більшого. У цьому нам допоміг військовий капелан бригади о. Ростислав. Вибір випав на Троїцьке.

Розвантаження гуманітарної допомоги. Зустріч з іконою. Спілкування з бойовим комбатом і його побратимами, які опечалені, бо два дні тому був «200». Після слів комбата, що на нас дивляться через оптичні приціли ворожі снайпери, починаєш усвідомлювати, яким безцінним даром Божим є людське життя.

Комбат просить відвідати місцеву школу, недавно обстріляну із страшної зброї під назвою «Град» і поділитися подарунками з дітьми. Діти з захопленням слухають українські пісні. Дізнаються про існування Української Повстанської Армії. Вчителі старшого віку зітхають і зі слізьми на очах припадають до ікони Божої Матері, просять у неї припинення обстрілів, які не вщухають ні на одну хвилину.

Спілкуючись з дітьми і вчителями, вирішуємо запросити хоча б п’ять дітей до нас у Березне на Різдвяні свята. Щоб діти могли хоч на кілька днів відпочити від війни, дізнатися про славні традиції нашого народу.

Вечоріє. Нас просять покинути Троїцьке, бо звуки пострілів значно посилюються, ніч обіцяє бути тривожною. Ікона Божої Матері займає своє місце у старенькому Мерседесі і в чудесний спосіб, через підірвані мости і бездоріжжя, виводить нас на безпечну дорогу.

Дякуємо Божій Матері за її допомогу. Дякуємо всім людям доброї волі, хто вніс свою лепту у звершення цієї поїздки. Імен називати не буду, бо вони відомі Господу Богу. Прийде час, коли все таємне стане явним і їхні імена будуть записані на небесах.

Нехай Господь дає всім здоров´я, а Матір Божа покриває своїм омофором.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Рівненської єпархії

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.