ПЕРСПЕКТИВА КАПЕЛАНСТВА

Духовна складова є одним із основних компонентів в національній безпеці, - генерал Кривонос

 

19 лютого голова СУВД зустрівся з Заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) генералом Сергієм Кривоносом. На зустрічі також був присутній заступник голови СУВД по роботі з міжнародного і міжконфесійного співробітництва прот. Костянтин Холодов.

Під час розмови було обговорено поточний стан та ключові напрямки реформування капеланського служіння в Збройних Силах України. 

Митрополит Іоан подарував генералу Сергію Кривоносу ікону Покрови воїнської, яка є новітнім символом Божественної опіки українських віськовослужбовців.

Відповідаючи на питання кореспондента прес-центру СУВД, генерал Сергій Кривонос поділився своїми думками щодо духовної складової у державотворенні.

- Духовна складова є одним із основних компонентів в національній безпеці. Без духовної складової, без національних цінностей, національних ідей, а це є елементом духовних цінностей, неможливо створити державу, неможливо створити суспільство в складі цієї держави. Головне, хто ми є, для чого ми в цьому світі і що ми хочемо змінити на краще для себе і для нашого майбутнього. 

Генерал окреслив лінію духовного фронту у війні з Росією.

- Для мене все, що є з тієї сторони, є неправильним. Чому? Тому що з тієї сторони йде все вороже налаштоване. Я не проти російського народу, я не проти російської культури. Я проти того керівництва, яке скеровує свій народ робити іншим гірше. Російська влада хоче продовжити колоніальний напрямок, адже жити за рахунок інших - добре. 

Висловився генерал також щодо законодавчого врегулювання діяльності капеланів, які всі роки війни опікуються українськими бійцями.

- Я думаю, що збоку держави кроки будуть в тому випадку, якщо ми чітко сформуємо сутність проблеми і шляхи її вирішення. Безпосередньо той закон повинен визначити правила, за якими капелани будуть співпрацювати з представниками силових структур. Ми чітко розуміємо, що на даному етапі, напрямок, який хочуть зайняти капелани, зайнятий колишніми замполітами, колишніми комісарами, колишніми помічниками командирів, офіцерами з морально-психологічного забезпечення по роботі з особовим складом. Назви мінялись постійно, а суть не змінилася. І в моєму розумінні в армії повинні залишитись військові капелани і професійні психологи. Тоді це буде робота. Психологи будуть працювати із психічним напрямком, а якраз із духовним - священники. І це дасть добрий результат. 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»