Пантеон героїв

У селі Лішня Кременецького району, поблизу цілющого джерела Святої Праведної Анни, відбулося освячення каплиці-пантеону українським воїнам.

Участь в урочистостях взяли голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, Перший заступник голови Кременецької районної державної адміністрації Володимир Козубський, начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький, представники органів місцевого самоврядування, рідні і близькі загиблих воїнів АТО.

Під час відкриття новозбудованої каплиці-пантеону спільною молитвою також вшанували пам’ять про борців за волю України, котрі загинули у визвольних змаганнях, у Другій світовій війні та у війні з російським агресором на Сході України. Очолив богослужіння архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор.

Нагадаємо, місце під каплицю-пантеон Героям АТО обрано не випадково. Перша історична згадка про неї датується 1625 роком. Біля джерела стояла дерев’яна капличка, у якій знаходилася фігура святої Анни. Утім, на жаль, капличку було розібрано та спалено. Лише у 1991 році святиню відновили, а 7 серпня, у день Успіння Святої Праведної Анни, її освятили. У 2010 році тут було освячено хрест та камінь під будівництво духовного комплексу.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами ТОДА

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.