Пам’яті Василя Сліпака

Втомлені, але щасливі… 

Львівський творчий десант повернувся із Вільнюса, де відбувся проект пам’яті Героя України Василя Сліпака «Герої не вмирають». Щасливі від гордості за свою націю, за її талановитий і героїчний народ, щасливі, що в Європі є не лише наші однодумці, а братній нам литовський народ, який боляче переживає нашу біду, цінує незламність нашого духу і прагнення до свободи.

14 вересня 2017 року, коли московські агресори, в черговий раз залякуючи європейську спільноту, розпочали широкомасштабні військові навчання «Захід 2017», в концертному залі Конгрес Хол м. Вільнюса відбулась мистецька подія під гаслом «Герої не вмирають», яка підкреслила єдність народів і непоборність.

Заходи розпочалися з відкриття фотовиставки в рамках проекту «Нація Історія Культура», яку підготували Народний художник України Мирослав Откович та капелан о. Андрій Дуда. Відкрили виставку Міністр оборони Литовської Республіки Раймондас Каробліс та посол України у Республіці Литва Микола Яценківський. Під час відкриття виставки Софія Федина виконала гімн України, а капелан отець Андрій Дуда – гімн Литви. Та, власне кажучи, державні гімни звучали у виконанні тисячного хору відвідувачів заходу.

Концертна програма розпочалась із вшанування пам’яті Героя України соліста Паризької опери, ПАТРІОТА, львів’янина Василя Сліпака. Класичні оперні твори в поєднанні з національними народними піснями у супроводі духового оркестру Литовської Армії змогли передати патріотичний дух нашого Героя, його незгасимий оптимізм і рішучий бойовий характер поряд із високохудожньою майстерністю. 

Солісти львівської Національної опери Народний артист України Олег Лихач, Заслужена артистка України Світлана Мамчур, Лауреат Міжнародних конкурсів Микола Корнутяк, військовий диригент полковник Віктор Пащенко покорили своєю майстерністю більш, ніж тисячний зал глядачів. З особливою теплотою публіка сприйняла виступ волонтерки, співачки Софії Федини, яка об’єднала литовською та українською піснями долю лісових братів, українських Січових стрільців та героїв війни на Донбасі. 

Фінал концерту: більш, ніж тисячний зал подарував оплески вдячності присутнім на концерті українським військовим, що проходять реабілітацію в Литві, артистам, диригентам, оркестру і, взявшись за руки, всі виконали фінальну пісню українських Січових стрільців, яка ствердила наш незламний дух!

Віримо, що спільними зусиллями переможемо ворога, а щира віддана дружба литовського і українського народів, загартована в боротьбі за свободу та скріплена спільною історією, стануть прикладом для багатьох поколінь.

На завершення хочемо щиро подякувати тим, хто допомагав нам здійснити задумане, зокрема: Сергій Івах за подарунки для українських бійців, які перебувають на реабілітації у Литві, Стефанія Палій за смаколики, Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА та персонально за сприяння в організації поїздки, Назару Спільнику, Віталію Мельнику, усім виконавцям, які на благодійних засадах долучилися до творчої частини акції.

І, звісно, велика подяка Литовській Республіці та великому литовському народу за підтримку, братерство і честь!!!

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.